Міжнародні стандарти обліку і звітності

Освітня програма: Міжнародна економіка (бакалавр)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Міжнародні стандарти обліку і звітності
Код дисципліни
ОК 29
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень ПРН 05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування господарської діяльності підприємств ПРН 16. Володіти та застосовувати знання державної та іноземної мови для формування ділових паперів і спілкування у професійній діяльності ПРН 18. Аналізувати розвиток систем, моделей і методів бухгалтерського обліку на національному та міжнародному рівнях з метою обґрунтування доцільності їх запровадження на підприємстві
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знання: економічних категорій, законів, причинно-наслідкових та функціональних зв’язків, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем; фундаментальних розділів математики в обсязі, необхідному для застосування економіко-математичних методів у сфері бухгалтерського обліку, економічного аналізу та аудиту; теоретичних основ бухгалтерського обліку, фінансового та управлінського обліку, формування фінансової звітності; 2) вміння: застосовувати знання з господарського, трудового та фінансового права в обсязі, достатньому для встановлення відповідності здійснюваних підприємством операцій чинному законодавству. 3) навички: володіння загальнонауковими та спеціальними методами дослідження економічних явищ і процесів на підприємстві; застосовування спеціалізованих інформаційних систем і комп’ютерних технологій для обліку, аналізу, аудиту та оподаткування.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна сприяє формуванню теоретичних знань, вмінь та навичок застосування у практичній діяльності міжнародних стандартів фінансової звітності, а також концепцій і принципів на яких вони базуються. Розглядаються концептуальні основи фінансової звітності, окремі елементи фінансової звітності, методи їх оцінки та відображення у бухгалтерському обліку, а також принципи, підходи та способи відображення інформації про основні об’єкти бухгалтерського обліку у окремій та консолідованій фінансовій звітності відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності. Структура дисципліни визначена двома змістовними модулями: 1. Облік та фінансова звітність активів за МСФЗ; 2. Облік зобов’язань та формування консолідованої фінансової звітності за МСФЗ.
Рекомендована та необхідна література
1. Міжнародні стандарти фінансової звітності. Офіційний переклад Міністерства фінансів України. URL: https://www.minfin.gov.ua 2. International Financial Reporting Standards. Issued Standards by IFRS Foundation. URL: https://www.ifrs.org/issued-standards/list-of-standards 3. Зубілевич С.Я., Мазіна О.І., Рогозний С.А., Карпачова О.В., Дядюн О.О. МСФЗ: Короткий курс для практиків. ФПБАУ. 2020. 364 с. 4. Лучко М. Р., Бенько І. Д. Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами. Тернопіль. Економічна думка ТНЕУ, 2016. 360 с. 5. Голов С.Ф., Костюченко В.М., Кулага О.М. Трансформація фінансової звітності українських підприємств у фінансову звітність за міжнародними стандартами. Методичний посібник. Київ. ФПБАУ, 2013. 268 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, самостійна робота для вирішення комплексного завдання, іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Марія Олексіївна Цибульник
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет