Виробнича практика

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Економіка та економічна політика»

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Виробнича практика
Код дисципліни
ОК 1.35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
ПРН5. Застосовувати аналітичний та методичний інструментарій для обґрунтування пропозицій та прийняття управлінських рішень різними економічними агентами (індивідуумами, домогосподарствами, підприємствами та органами державної влади). ПРН6. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності. ПРН10. Проводити аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання, визначати функціональні сфери, розраховувати відповідні показники які характеризують результативність їх діяльності. ПРН12. Застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань у сфері економіки та економічної політики та змістовно інтерпретувати отримані результати.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати зміст і принципи організації діяльності підприємств і установ різних форм власності; вміти виявляти ініціативу та самостійність дій у різних ситуаціях; критично оцінювати явища та процеси у сфері підприємницької діяльності; робити відповідні висновки для прийняття управлінських рішень. 2. Мати навички пошуку, систематизації та аналітичної обробки інформації; підготовки й оформлення матеріалів дослідження; підготовки презентацій для доповідей. 3. Володіти навичками публічних виступів.
Зміст навчальної дисципліни
Виробнича практика спрямована на поглиблення та закріплення теоретичних знань, отриманих здобувачами освіти за час навчання; набуття і удосконалення практичних навичок і умінь; формування та розвиток у здобувачів освіти професійного вміння приймати самостійні рішення в умовах конкретної професійної ситуації; оволодіння сучасними методами, формами організації праці в галузі їх майбутньої спеціальності. Передбачає безперервність та послідовність її проведення при одержанні відповідного обсягу практичних знань і умінь відповідно до профілю спеціальності. Для проходження виробничої практики здобувачі освіти направляються на підприємства, в організації та установи, що забезпечені висококваліфікованими кадрами та новітнім технічним оснащенням, і відповідають вимогам програми практики
Рекомендована та необхідна література
1. Економіка підприємства: тренінг-курс / Г.М. Филюк, О.В. Піменова, Т.В.Кравченко, А.М. Магомедова. Київ : Видавничо-поліграфічний центр «Київський Університет», 2017. 280 с. 2. Ігнатюк А.І. Галузеві ринки: теорія, практика, напрями регулювання : Монографія. Київ : ННЦ ІАЕ, 2010. 465 с. 3. Ігнатюк А.І. Економіка галузевих ринків : Навч. посібник. Київ : ВПЦ “Київський університет”, 2015. 448 с. 4. Інвестування : навч. посіб. / В.Л. Осецький, П.П. Мазурок, О.П. Гузенко ; за ред. П.П. Мазурка. Київ : ВПЦ «Київський університет», 2014. 383 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Семінарські заняття, Доповідь, Бліц опитування, Тестування
Методи та критерії оцінювання
Формою звітності про проходження виробничої практики є звіт встановленого зразка. Підсумкове оцінювання: диференційований залік. Після завершення виробничої практики здобувачі вищої освіти доповідають про виконання програми практики й індивідуального завдання на звітній (підсумковій) конференції. Захист звітів з практики відбувається перед комісією, що формується із представників випускової кафедри. Підсумкова оцінка визначається з урахуванням своєчасності подання необхідних документів з практики, якості підготовленого звіту, виконання індивідуального завдання, відгуку керівника, характеристики на здобувача з бази практики, рівня знань та захисту звіту з практики
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічної теорії, макро- і мікроекономіки
Економічний факультет