Детінізація ринку інтелектуальної власності

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Економіка та економічна політика»

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Детінізація ринку інтелектуальної власності
Код дисципліни
ВК 2.1.4.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН6. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності. ПРН9. Усвідомлювати основні особливості сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави. ПРН13. Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання соціально-економічних даних, збирати та аналізувати необхідну інформацію, розраховувати економічні та соціальні показники. ПРН21. Вміти абстрактно мислити, застосовувати аналіз та синтез для виявлення ключових характеристик економічних систем різного рівня, а також особливостей поведінки їх суб’єктів. ПРН22. Демонструвати гнучкість та адаптивність у нових ситуаціях, у роботі із новими об’єктами, та у невизначених умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття та закони сучасної економічної теорії, базові економічні моделі ринків, основні поняття та закони права інтелектуальної власності. економіко-математичні методи та моделі. 2. Вміти мислити аналітично, застосовувати математичні знання та знання економічних законів у процесі розв’язування економічних проблем, прогнозувати та аналізувати поведінку суб’єктів економіки. 3.Володіти навичками навчальної діяльності, аналізу, синтезу, порівняння, навичками математичних розрахунків, публічних виступів, англійською мовою.
Зміст навчальної дисципліни
Особливого значення набула проблема детінізації ринку інтелектуальної власності у трансформаційній економіці, оскільки тінізація його збільшується у нестабільний період розвитку, під час руйнації інститутів і формування нового інституційного середовища. Все нове в економіці ще не адаптоване до вітчизняної культури, традицій, звичаїв і т.ін., що й дає можливість виходу в «тінь».
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. URL: http://rsu.gov.ua/en/events/zakon-ukraini-pro-zapobiganna-korupcii 2. Про затвердження Методичних рекомендацій розрахунку рівня тіньової економіки URL: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0123665-09#Text 3. Мазур І.І. Детінізація економіки України: теорія та практика : Монографія / К: ВПЦ «Київський університет», 2006. – 329 с. 4. Мазур І.І., Халковський О.М.. Антикорупційна політика в системі детінізації економіки: сутність, проблеми, перспективи : монографія / І.І.Мазур, О.М.Халковський. – К., 2017. – 246 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, розв’язання ситуаційних вправ, розробка карти (матриці) ризиків
Методи та критерії оцінювання
Усна доповідь, тестування, есе, презентації, доповнення, обговорення проблемних питань, фіксовані виступи та презентації
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра екологічного менеджменту та підприємництва
Економічний факультет