Фінансовий аналіз
Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Фінансовий аналіз
Код дисципліни
ВБ 2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
РН 2 Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково-аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.
РН 4 Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень.
РН 5 Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування господарської діяльності підприємств.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знання: економічних категорій, законів та принципів, а також причинно-наслідкових та функціональних зв’язків, які існують між процесами та явищами на мікрорівні; фундаментальних розділів математики в обсязі, необхідному для застосування аналізу економічних та соціально-економічних явищ і процесів;
2) Вміння: виокремлювати та аналізувати економічну інформацію; застосовувати основні економічні категорії, принципи та закони щодо економічних явищ та процесів, які відбуваються у діяльності суб’єктів господарювання;
3) Навички: володіння загальнонауковими та спеціальними методами дослідження економічних явищ і процесів діяльності суб’єктів господарювання.
Зміст навчальної дисципліни
Надається характеристика основних принципів та методів діагностики фінансового стану компанії, пошуку невикористаних резервів підприємства та надання практичних рекомендацій на основі отриманих результатів щодо його покращення.
Навчальна дисципліна складається з двох змістовних модулів:
- змістовий модуль 1 «Теоретичні основи фінансового аналізу діяльності суб’єктів господарювання» (входять теми 1−5), який присвячений розгляду теоретичних основ фінансового аналізу, зокрема визначенню сутності, мети, завдань та основних принципів фінансового аналізу, розгляду основних джерел інформаційного забезпечення.
- змістовий модуль 2 «Методика визначення фінансового стану суб’єктів господарювання» (входять теми 6−10), спрямований на формування практичних навиків вибору та застосування методів фінансового аналізу.
Рекомендована та необхідна література
Основна рекомендована література:
1. Економічний аналіз: [підручник]. Голованенко М. В., Головко І. В., Головко В. І, та ін. За заг. ред. Г. М. Филюк, В. І. Головка. К.: ВЦ «Академія», 2021. 880 с.
2. Мних Є. В. Барабаш Н. С. Фінансовий аналіз: [підручник]. Київ: КНТЕУ, 2014. 536 с.
3. Тринька Л. Я., Іванчук (Липчанська) О. В. Фінансовий аналіз: [навчальний посібник]. Київ: Алерта, 2014. 768 с.
4. Тютюнник Ю. М. Фінансовий аналіз: [навчальний посібник]. Київ: Знання, 2012. – 815 с.
Додаткова рекомендована література:
1. Дерун І. А. Економічний аналіз (навчально-методичний комплекс для студентів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»). Київ-Харків: Видавець Олександр Савчук, 2020. — 120 с.
2. Мисака Г. В., Дерун І. А. Визначення та оцінка індикаторів інвестиційної привабливості компанії за даними фінансової звітності. Фінанси України. 2018. № 3. С. 116–128.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заняття проходять у вигляді лекцій, семінарів та самостійної роботи. Для цього використовуються наступні методи викладання: виконання аналітично-розрахункових завдань, усна відповідь, аналітичний проект, іспит.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1) Виконання творчих аналітично-розрахункових завдань та усна відповідь (РН 1.1-1.10; 2.1-2.7; 3.1) – 14 балів / 8 балів
2) Аналітичний звіт у вигляді проведення фінансового стану підприємства (РН 1.1-1.10; 2.1-2.7; 3.1; 4.1) – 20 балів / 12 балів
3) Контрольна робота (2МНК кожна макс. по 13 балів) (РН 1.1-1.10; 2.1-2.7; 3.1; 4.1) – 26 балів / 16 балів
4) Іспит – 40 балів / 24 бали
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Іван
Анатолійович
Дерун
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет
Економічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет