Практикум Звітність підприємства

Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Практикум Звітність підприємства
Код дисципліни
ОК 1.32
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліковоаналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств. ПР04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень. ПР07. Знати механізми функціонування бюджетної і податкової систем України та враховувати їх особливості з метою організації обліку, вибору системи оподаткування та формування звітності на підприємствах. ПР08. Розуміти організаційно-економічний механізм управління підприємством та оцінювати фективність прийняття рішень з використанням обліково-аналітичної інформації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем; знати теоретичні основи реалізації економічної політики підприємства, принципи та механізми здійснення господарської діяльності. Володіти: загальнонауковими та спеціальними методами дослідження економічних явищ і процесів на підприємстві; навичками застосовування спеціалізованих інформаційних систем і комп’ютерних технологій для складання фінансової звітності; навичками прийняття управлінських рішень на основі фінансової звітності
Зміст навчальної дисципліни
Сприяє формуванню теоретичних знань, вмінь та навичок застосування у практичній діяльності міжнародних стандартів фінансової звітності, а також концепцій і принципів на яких вони базуються. Розглядаються концептуальні основи фінансової звітності, окремі елементи фінансової звітності, методи їх оцінки та відображення у бухгалтерському обліку, а також принципи, підходи та способи відображення інформації про основні об’єкти бухгалтерського обліку у окремій та консолідованій фінансовій звітності відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності.
Рекомендована та необхідна література
1. Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності” : Наказ МФУ від 07.02.2013р. № 73 (зі змінами та доповненнями) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/. 2. Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 “Консолідована фінансова звітність” : Наказ МФУ від 27.06.2013р. № 628 (зі змінами та доповненнями) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/. 3. Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності: Наказ МФУ від 28 березня 2013 року № 433 (зі змінами і доповненнями) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.minfin.gov.ua/. 4. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 19 “Об'єднання підприємств”: Наказ МФУ від 07.07.1999р. № 163 (зі змінами та доповненнями) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування тестування, Ситуаційні та розрахункові завдання, контрольна робота, самостійна робота, Підсумкова контрольна робота
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Валентина Миколаївна Шарманська
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет