Економікс

Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Економікс
Код дисципліни
OK 1.7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР01. Знати та розуміти економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем. ПР13. Усвідомлювати особливості функціонування підприємств у сучасних умовах господарювання та демонструвати розуміння їх ринкового позиціонування. ПР14. Вміти застосовувати економіко-математичні методи в обраній професії. ПР17. Вміти працювати як самостійно, так і в команді, проявляти лідерські якості та відповідальність у роботі, дотримуватися етичних принципів, поважати індивідуальне та культурне різноманіття.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати ключові аспекти функціонування економіки. Вміти мислити логічно та аналітично, застосовувати на практиці специфічні методи та прийоми пізнання для обґрунтування та оцінки економічних явищ і процесів. Володіти навичками самостійного пошуку, аналізу та систематизації інформації економічного характеру.
Зміст навчальної дисципліни
Предмет і метод економічної науки. Економічні потреби та інтереси. Матеріальні основи розвитку цивілізації. Власність в системі економічних відносин. Суспільне виробництво та його результати. Сутність та еволюція грошей і грошового обігу. Ринкова економіка: сутність, структура, інфраструктура. Глобалізація економіки та загальноцивілізаційні проблеми людства. Попит, пропозиція та ринкова рівновага. Конкуренція та ринкові структури. Підприємництво та підприємство в системі ринкових відносин. Витрати виробництва та прибуток фірм. Доходи, їх джерела та розподіл. Економічне зростання. Цикли та макроекономічна нестабільність. Національне виробництво та відтворення. Фінансова та кредитна системи. Урядове регулювання національної економіки. Світовий ринок.
Рекомендована та необхідна література
1. Kishtainy N. The Economics Book: Big Ideas Simply Explained. DK, 2018. 352 p. 2. Nicholson W., Snyder Ch. Intermediate Microeconomics and Its Application. Cengage Learning, 2021. ‎658 p. 3. Економічна теорія: Політекономія: Підручник / В.Д. Базилевич, Н.І. Гражевська, В.М. Попов та ін.; за ред. В.Д. Базилевича. – Київ: Знання, 2014. 710 с. 4. Економічна теорія. Політекономія: Практикум: Навч. посібник. / В.Д. Базилевич, Н.І. Гражевська, В.Л. Осецький та ін.; за ред. В.Д. Базилевича. Київ: Знання, 2010. 494 с. 5. Історія економіки та економічної думки: підручник / В.Д. Базилевич, Т.В. Гайдай, Н.І. Гражевська та ін. ; за ред. В.Д. Базилевича. Київ : Знання, 2018. 775 с. 6. Теоретичні основи економічної політики: навчальний посібник / П. П. Несененко, О. А. Артеменко, О.Є. Патлатой. – К.: ФОП Гуляєва В. М., 2019. – 306 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, робота на семінарському занятті; самостійна робота (індивідуальне творче завдання)
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 60 балів максимум 136 балів мінімум 1. Робота на семінарському занятті (усні відповіді, доповнення, вирішення задач) (РН 1.1-1.3; 2.1-2.3; 3.1; 4.1) - 25 балів / 15 балів; 2. Модульна контрольна робота (2 МКР) (РН 1.2; 2.1-2.3; 3.1-3.3; 4.1) - 20 балів / 12 балів; 3. Індивідуальне творче завдання (проект) (РН 1.1, 1.3; 2.1,3.2; 4.1)- 15 балів/ 8 бал. Підсумкове оцінювання у формі іспиту: 40 балів максимум/ 24 бали мінімум Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше 36 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічної теорії, макро- і мікроекономіки
Економічний факультет