Загальна соціологія

Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Менеджмент організацій"

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Загальна соціологія
Код дисципліни
3.2.3 (П1)
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Знати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні. ПРН 6. Виявляти навички пошуку, збирання та аналізу інформації, розрахунку показників для обґрунтування управлінських рішень. ПРН 9. Демонструвати навички взаємодії, лідерства, командної роботи. ПРН 16. Демонструвати навички самостійної роботи, гнучкого мислення, відкритості до нових знань, бути критичним і самокритичним.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати базові поняття з логіки і методології наукового дослідження. 2. Вміти перекладати мову повсякденної комунікації та мас-медійних повідомлень на наукову мову. 3. Володіти елементарними навичками використання аналітичних матеріалів та наукових публікацій.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на вивчення стійких, впорядкованих соціальних зв'язків, обумовлених діяльністю різноманітних груп та спільнот, теоретичних підходів щодо їх пояснення та наслідків проявів різних типів соціальних нерівностей. Дисципліна сфокусована на ідеї про те, що соціальні структури та соціальні відносини є вираженням соціальних нерівностей як обов’язкових рис будь-якого суспільства, а позиції індивідів, груп людей в системі ієрархій формують специфіку життєвих шансів, світобачення та поведінки.
Рекомендована та необхідна література
1. Богдан О. Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? Посібник- довідник для громадських активістів та всіх зацікавлених. К.: Дух і Літера, 2015. 380 с. 2. Кузьменко Т. М. Соціологія / Навч. посібник. К.: «Центр учбової літератури», 2010. 320 с. 3. Ручка А. Уроки соціології соціальних проблем. Евалюація: наукові, освітні, соціальні проекти / Ред.: В. Євтух, Л. Корпоровіч, М. Руісс, Л. Рутка. Київ: CESESP, 2017. Вип. 3. С. 90-105. 4. Спеціальні та галузеві соціології / За ред. В. Є. Пилипенка / Навч. Посібник. 2-е вид. К.: «Каравела», 2004. 350 с. 5. Черниш Н.Й. Соціологія: підручник за рейтинго-модульною системою навчання. К.: Знання, 2009. 468 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Інформаційно-традиційне з елементами проблемно-орієнтованого навчання: лекції, семінарські заняття, консультації, виконання завдань, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Інформаційно-традиційне з елементами проблемно-орієнтованого навчання: лекції, семінарські заняття, консультації, виконання завдань, самостійна робота.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальних структур та соціальних відносин
Факультет соціології