Цифрова картографія

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Цифрова картографія
Код дисципліни
ОК 22
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
- Знати та застосовувати у професійній діяльності нормативно-правові акти, нормативно-технічні документи, довідкові матеріали в сфері геодезії та землеустрою і суміжних галузей. - Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польові і камеральні роботи в сфері геодезії та землеустрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку оволодіти базовими знаннями з топографії та геоінформатики.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна "Цифрова картографія" дозволяє отримати знання з теоретичних основ, методів, методологій та алгоритмів створення, ефективного використання цифрових і електронних карт у різних сферах діяльності людини. Формує у студентів практичні навички з прив'язки, масштабування та оцифровки растрових зображень карт різного призначення: геоморфологічного, геологічного, гідрогеологічного, гідрохімічного, геохімічного, грунтового, кліматичного, ландшафтного, рослинного покриву та інших. У результаті вивчення даної дисципліни здобувач ознайомлюється з сучасними технічними і програмними засобами автоматизації в картографії, опановує основні способи оцифровування в сучасному програмному забезпеченні, вивчає питання реєстрації, веедення, систематизації та зберігання даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Бондаренко Е.Л. ГІС і бази даних: конспект лекцій, К.: РВВ НТУ, 2014, 144 с. 2. Руденко, Л.Г., Козаченко Т.І., Ляшенко Д.О. Геоінформаційне картографування в Україні: концептуальні основи і напрями розвитку. К.: НВП "Видавництво "Наукова думка"" НАН України, 2011, 102 с. 3. Самойленко В.М. Геоінформаційні системи та технології: підр., К.: Ніка-Центр, 2010, 448 с. 4. Світличний О.О., Плотницький С.В. Основи геоінформатики: навч.посіб. Суми: ВТД "Університетська книга", 2006, 295 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні знаняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає виконання 10 лабораторних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Залік проводиться у письмово-усній формі.
Мова викладання
українська