МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ПРИРОДНИЧО-ГЕОГРАФІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ЗВО

Освітня програма:

Структурний підрозділ:

Назва дисципліни
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ПРИРОДНИЧО-ГЕОГРАФІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ЗВО
Код дисципліни
ВБ 3.2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
1. Оцінювати результати власної роботи, демонструвати уміння працювати в команді (ПР02) 2. Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань,розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах (ПР04) 3. Здійснювати науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти,розробляти необхідне для цього навчально-методичне та інформаційне забезпечення (ПР13)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Теорія та методологія природничої географії»,«Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності», «Глобальна екологія», «Екогеографія України»,«Ландшафтне та біологічне різноманіття»,«Небезпечні природні процеси в довкіллі» «Геоекологічні основи сталого розвитку» , «Проектування ГІС» та ін. 2. Знати основи психології, педагогіки та філософії, особливості функціонування геоінформаційних систем і технологій, нормативні положення в області географічної освіти та її інновації. 3. Вміти застосовувати отримані знання на практиці, проводити наукові дослідження та робити висновки, співпрацювати у групі (колективі) та виконувати поставлені завдання, об;єктивно оцінювати власні здобутки та здобутки інших,ставитись з повагою до різних думок, поглядів й підходів.
Зміст навчальної дисципліни
Методика навчання природничо-географічних дисциплін є вченням про теорію, методологію, методики й технології навчання природничої географії у закладах вищої освіти. У ній розглядаються теоретичні засади такого навчання, зокрема звертається увага на його компетентнісні орієнтації, методи педагогічного наукового дослідження,психодидактичне підгрунтя навчання природничої географії з виокремленням психодидактичних засад й дидактичних принципів організації такого процесу.Визначаються різноманітні підходи до формування ключових, міжпредметних та предметних компетентностей у студентів, у т.ч. актуальні методи і методичні прийоми проведення навчання.
Рекомендована та необхідна література
1.Загальна методика навчання географії : Підручник (з грифом МОНМС України, лист № 1/11- 11996 від 20.07.2012) / О.М. Топузов, В.М. Самойленко., Л.П. Вішнікіна. – К.: ДНВП "Картографія",2012. – 512 с. 2.Самойленко В.М. Дидактика географії : Монографія (електронна версія) / В.М. Самойленко, О.М. Топузов, Л.П. Вішнікіна, І.О. Діброва. – К.: Ніка-Центр, 2013. – CD (40 Мб), ISBN 978-966- 521-619-3. – 570 с. 3.Самойленко В.М. Дефініції дидактики географії : Понятійно-термінологічний словник (електронна версія) / В.М. Самойленко, Л.П. Вішнікіна, І.О. Діброва. – К.: Ніка-Центр, 2013. – CD (214 Мб), ISBN 978-966-521-349-9. – 334 с. 4.Самойленко В.М. Дидактика географії : Монографія / В.М. Самойленко, О.М. Топузов, Л.П. Вішнікіна, О.Ф. Надтока, І.О. Діброва. – К.: Педагогічна думка, 2014. – 586 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція,семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
тести, бліц-опитування,виконання творчих аналітичних робіт,презентація,дискус ,залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іван Олександрович Діброва
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет