Управління проектами і програмами в сфері географічної освіти

Освітня програма: Географія (Середня освіта) магістр-2023

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Управління проектами і програмами в сфері географічної освіти
Код дисципліни
ВБ.2.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 23. Знати методи управління проектами та програмами в сфері географічної освіти ПРН 24. Знати загальні вимоги до організації і проведення наукових та освітніх заходів; вміти генерувати ідею, концепцію наукового/освітнього заходу, формувати команду для його проведення, готувати до публікації матеріали за результатами його проведення ПРН 25. Демонструвати здатність використовувати знання, уміння й навички в галузі географії для самонавчання та творчого саморозвитку
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного оволодіння знаннями з дисципліни студенти повинні мати базові знання з природничої та суспільної географії. А також необхідне: - знання стратегічних напрямків розвитку освіти та науки на міжнародному, національному та регіональному рівнях; - базові знання й навички аналізу, синтезу, роботи з іншомовною літературою, усних та письмових академічних комунікацій.
Зміст навчальної дисципліни
розкрити основні положення методології розроблення й управління проектами та програмами у галузі освіти, як інструменту сприяння реалізації стратегії трансформаційних змін в освітній галузі з особливим фокусом на географічну освіту; сформувати у студентів на базі одержаних в Університеті знань професійні навички та вміння для розв’язання практичних завдань та проблем у професійній діяльності, для прийняття самостійних рішень під час роботи в конкретних суспільно-економічних умовах, виховати потребу систематично поповнювати свої знання і творчо їх застосовувати в практичній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Батенко Л.П. Управління проектами: Навч. посібник / Л.П. Батенко, О.А. Загородніх, В.В. Ліщинська. - К.: КНЕУ, 2003. - 231 с. 2. Ващенко Л. Управління освітніми проектами. 2023. Ресурс доступу: https://osvita.ua/school/method/technol/1411/ 3. Мотузенко О.О, Діхтярь О.В. Стефанців Д.В. Розробка рекомендацій з розвитку вищої географічної освіти на засадах сталого розвитку/ Конструктивна географія та раціональне використання природних ресурсів: Наук. зб.// Ред. кол.: Я.Б. Олійник (відп. ред.) та ін. – К.: Екотур, 2018. – Вип.24.–с.104-115. 4. Кобиляцький Л.С. Управління проектами: навч. посіб. / Л.С. Кобиляцький. - К.: МАУП, 2002. - 200 с. 5. Мармаза О.І. Проектний підхід до управління навчальним закладом: навч. видання / О.І.Мармаза. - Х.: Основа, 2003. - 80 с. 14. Проектний аналіз. - К.: Лібра, 1998. - 368 с. 15 6. Мотузенко О.О. Проектний менеджмент в туризмі. Навчально-методичний комплекс. К.: Альфа-ПІК, 2015. - С.50.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань практичних робіт, модульна контрольна робота, іспит
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Олександрівна Мотузенко
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет