Вища математика

Освітня програма: ГЕОЕКОЛОГІЯ бакалавр 2022

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Вища математика
Код дисципліни
ОК 04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю, геоекології, маркетингу й відновлення екосистемних послуг. ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології,геоекології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого засвоєння навчального матеріалу дисципліни, студенти повинні володіти елементарними навичками та знаннями з математичних дисциплін, які вивчаються в загальноосвітніх навчальних закладах для розв’язання конкретних практичних задач. Мати знання елементарної математики. Володіти вмінням розв’язувати задачі елементарної математики, самостійно працювати з науково-методичною та науковою математичною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Вища математика» є обов’язковим освітнім компонентом і викладається в першому семестрі.Обсяг навчальної дисципліни складає 4 кредити ECTS. У програмі дисципліни розглядаються фундаментальні поняття лінійної та векторної алгебри, аналітичної геометрії, математичного аналізу. В ході виконання програми курсу студенти оволодіють знаннями з теорії матриць, визначників, систем лінійних рівнянь, векторів у просторі та на площині,вивчать поняття скалярного, векторного та мішаного добутків та їх властивості, вивчать взаємне розміщення прямих і площин в просторі, оволодіють поняттями неперервності функції, границі функції, диференціювання, інтегрування. Ці базові математичні поняття необхідні для підготовки студентів до використання загальних математичних методів в подальших навчальних курсах, сприянню розвитку логічного та аналітичного мислення студентів до застосування в прикладних програмах при вивченні дисциплін за освітньою програмою «Геоекологія » спеціальності 103 «Науки про Землю».
Рекомендована та необхідна література
1. Вища математика: основні означення, приклади і задачі. За ред. Кулініча Г.Л. К.: Либідь, 1992. 288 с. 2. Вища математика: Підручник: У 2 кн. 2-ге вид. За ред. Кулініча Г.Л. К.: Либідь, 2003. 3. Вища математика. Підручник. За ред. Пономаренка В.С. Харків: Фоліо, 2014. 669 с. 4. Гординський Л.Д., Грисенко М.В., Кушніренко С.В. та ін. Методичні вказівки та контрольні завдання для самостійної роботи студентів з курсу “Вища математика”. К.:ВПЦ “Київський університет”, 2002. 78 с. 5. Кушніренко С.В. Методична розробка з курсу “Основи вищої математики” для студентів ННЦ “Інститут біології та медицини”. К., 2019. 257 с. Режим доступу: http://www.mechmat.univ.kiev.ua/wpcontent/uploads/2019/10/metod_kushnireno.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття,самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контрольна робота, усна відповідь,оцінка самостійних занять,залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Фарход Анварович Асроров
Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет