Туризмологія

Освітня програма: Туризм (ОС Магістр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Туризмологія
Код дисципліни
ОК.5.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Застосовувати спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки, критичне осмислення проблем у сфері туризму та рекреації і на межі галузей знань (ПРН1) Застосовувати спеціалізовані уміння/навички розв’язання проблем, необхідні для проведення досліджень та провадження інноваційної діяльності з метою розвитку нових знань та процедур у сфері туризму і рекреації (ПРН2) Планувати, організовувати і виконувати наукові і прикладні дослідження у сфері туризму та рекреації, обирати методи та інструменти досліджень, висувати і перевіряти гіпотези, обґрунтовувати висновки(ПРН13)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
«Туризмологія» є дисципліною теоретико-методологічного змісту, спрямованою на теоретичні узагальнення досягнень суміжних наук, які мають туризм і рекреацію за об’єкт дослідження та практики туристичної діяльності задля прогнозування напрямів розвитку туризму і рекреації на науковій основі. За своєю сутністю вона є міждисциплінарною, що передбачає опанування знаннями та аналітичними навичками, які надаються на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти за даною спеціальністю та в дисциплінах магістерського рівня Sustainable Tourism Management/ Управління сталим туризмом, «Quality management of tourism services/Управління якістю туристичних послуг».
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Туризмологія» зорієнтована на: - Формування навичок теоретичного узагальнення знань з суміжних наук і туристичної практики задля розвитку наукового підходу до аналізу і прогнозування розвитку туризму і рекреації на всіх рівнях управління; - Дослідження теоретико-методологічних засад прогнозування розвитку туризму і рекреації в світі та в Україні на засадах сталості; - Надання знань з теоретичних засад і методології дослідження туризму як суспільного феномену.
Рекомендована та необхідна література
1.Туризмологія (теорія туризму).Навч.-методичний посібник зі спецкурсу - К.:КУТЕП, 2010.-70 с. 2. Туризмологія: концептуальні засади теорії туризму: монографія / [В.К.Федорченко, В.С.Пазенок, О.А.Кручек та ін..].-К.: ВЦ «Академія», 2013.-368с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекцій Семінарські заняття Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовні частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій та семінарів. Завершується дисципліна іспитом.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Олександрівна Любіцева
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет