Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: Урбаністика та регіональний розвиток

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК 8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04 Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань, розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах ПР06 Застосовувати сучасні моделі та інформаційні технології для проведення досліджень і розробок у сфері географії, природокористування, міського та регіонального розвитку ПР12 Планувати й виконувати теоретичні та прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та презентувати результати досліджень ПР13 Здійснювати науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти, розробляти необхідне для цього навчально-методичне та інформаційне забезпечення
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність освітнього ступеня бакалавра, успішне опанування дисциплін І семестру навчання в магістратурі.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню концептуальних засад методології та організації наукових досліджень, основ інтелектуальної власності та особливостей проведення наукового дослідження в сфері урбаністики та регіонального розвитку. Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів: 1. Загальні питання методології та організації наукових досліджень. 2. Основи інтелектуальної власності. 3. Організація проведення наукового дослідження в сфері урбаністики та регіонального розвитку.
Рекомендована та необхідна література
1. Афанасьєв А. Основи наукових досліджень: навч. посібник / Харківський національний економічний ун-т. – Х. : ХНЕУ, 2005. – 96 с. 2. Дахно І. І. Право інтелектуальної власності: навч. посібник, вид. 2-ге / І. І. Дахно. – К. : ЦНЛ, 2006. – 278 с. 3. Добронравова І. С. Філософія та методологія науки. Підручник для університетів / І. С. Добронравова, Л. І. Сидоренко. К.: ВПЦ «Київський університет», 2008. – 223 с. 4. Основи методології та організації наукових досліджень: навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнтів / за ред. А. Є. Конверського. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 352 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, наукові дискусії, виконання творчих робіт.
Методи та критерії оцінювання
Поточне (семестрове) оцінювання (семінари (мінімальна оцінка 24, максимальна 40; контрольні роботи (6 – 10); самостійна робота (5 – 10)). Підсумкове (заключне) оцінювання у формі іспиту в письмовій формі (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20).
Мова викладання
Українська