Містобудівний кадастр_2 сем.

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Містобудівний кадастр_2 сем.
Код дисципліни
ОК.15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру; ПРН 3. Знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні; ПРН 5. Використовувати методи збирання інформації в галузі землеустрою, її систематизації і класифікації відповідно до поставленого проектного або виробничого завдання; ПРН 8. Розробляти проекти землеустрою, землевпорядної і кадастрової документації та документації з оцінки земель, складати карти і готувати кадастрові дані із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем і цифрової фотограмметрії;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти повинні знати основи землеустрою і кадастру, мати базові знання з геоінформатики. Розробляти легенди картографічних творів і створювати картографічні моделі; вибирати методи, засоби та обладнання з метою здійснення професійної діяльності в галузі геодезії та землеустрою.
Зміст навчальної дисципліни
Містобудівний кадастр є дисципліною за вибором ВНЗ. Дисципліна дає уяву про формування інфраструктури геопросторових даних на усіх рівнях адміністративно-територіального устрою країни та управління процесами планування й розвитком території, в яких найвагомішою й комплексною є містобудівна діяльність. Дисципліна тісно пов’язана із суміжними галузями знань, такими як аерокосмічні методи дослідження, геоінформатика, картографія, землеустрій та кадастр. Курс складається з двох змістових модулів. Перший присвячено завданню та особливості формування містобудівного кадастру, аналізу стану і тенденції інформатизації містобудівної діяльності, основним завданням та принципам створення ГІС містобудівного кадастру. У другому модулі розкривається особливість організації зберігання містобудівної документації в ГІС містобудівного кадастру, подаються класи об’єктів містобудівного кадастру.
Рекомендована та необхідна література
1. Айлікова, Г. В. Структура та принципи побудови каталогу класів об’єктів профільних наборів геопросторових даних містобудівної документації / Г.В. Айлікова, В.В Янчук, Д.В. Горковчук та ін. // Містобудування та територіальне планування. – Вип. 47. – К.: 2013. – С. 27-36. 2. Володін М.О. Основи земельного кадастру. Навч. посібник. – Київ: 2000. – 320 с. / (Електронний ресурс) / - Режим доступу: http://kadastrua.ru/osnovi-zemelnogo-kadastrum-o-volodin.html ДСТУ-Н Б Б.1.1-12:2011. 3. Настанова про склад та зміст плану зонування території (зонінг) – К.: МінрегіонУкраїни, 2011 Закон України ”Про Державний земельний кадастр” // ВВР, 2011, No 8, ст.61. Законом України ”Про регулювання містобудівної діяльності” // ВВР, 2011, No 34, ст.343.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, лабораторна робота, модульна контрольна робота, бліц-опитування, дискурс, виконання лабораторних робіт, виконання індивідуальних робіт, іспит
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Формами контролю знань та умінь студентів є: лабораторні роботи; модульні контрольні роботи, самостійна робота.Обов’язковим для іспиту є здача двох змістових модулів і усіх лабораторних упродовж семестру.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Світлана Вікторівна Тітова
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет