Передатестаційна підготовка магістрів за спеціальністю Науки про Землю (Метеорологія). Редакція 2019

Освітня програма: Метеорологія. Магістр.

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Передатестаційна підготовка магістрів за спеціальністю Науки про Землю (Метеорологія). Редакція 2019
Код дисципліни
ОК 14.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в метеорології (ПРН-2) Планувати і здійснювати наукові експерименти, писати наукові роботи за фахом (ПРН-5) Знати сучасні методи дослідження метеорології і вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності (ПРН-7) Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в метеорології (ПРН-2)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів магістерської програми. 2. Знання теоретичних основ метеорології та кліматології, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами та процесами, що відбуваються в природному середовищі. 3. Володіння методами синтезу та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена повторенню основних концептуально-базових науково-теоретичних положень навчальних курсів, які входять у освітню програму магістерської підготовки і направлена на підготовку випускників магістерської програми до складання кваліфікаційного іспиту зі спеціальності. Курс складається з 2 змістових модулів. У межах першого модулю розглядаються теоретичні основи прогнозування погоди та практичні питання чисельних методів прогнозу погоди, аналізу метеорологічних процесів і полів, прикладної метеорології, урбометеорології, хімії атмосфери і зміни клімату. В другому модулі розглядаються питання динаміки глобального клімату, мікрокліматології, економічної метеорології, моделювання в агрометеорології, інноваційних технологій адаптації до змін клімату
Рекомендована та необхідна література
1. Сніжко С. І., Паламарчук Л. В., Затула В. І. Метеорологія - К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2010. - 592 с. 2. Прусов В.А., Сніжко С.І. Динамічна метеорологія. Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет» - 2009 р. – 383 с. 3. Шевченко О.Г., Сніжко С.І., Вітренко А.О. Економічна метеорологія. К.: Майстер книг, 2019 – 352 с. 4. Smerdon J. Climate Change: The Science of Global Warming and Our Energy Future. 1st Edition. Columbia University Press. 2009. 5. Jacobson M. Air Pollution and Global Warming: History, Science, and Solutions. 2nd Edition. Cambridge University Press. 2012 6. Manahan S. Environmental Chemistry. 10th Edition.CRC Press. 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Максимальна оцінка становить 100 балів, 60 із яких студент може набрати в ході семестрового контролю і 40 балів – на заліку. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1-4, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 5-9.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Іванович Сніжко
Метеорології та кліматології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Метеорології та кліматології
Географічний факультет