Математичні методи з основами вищої математики і статистики

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, заочна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Математичні методи з основами вищої математики і статистики
Код дисципліни
ДВС.01.05.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Аналізувати рекреаційно- туристичний потенціал території (ПР5). Установлювати зв’язок між різнорідною інформацією для отримання нового знання (ПР23). Використовувати наявні знання у нових невизначених ситуаціях (ПР 24).
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання шкільної математики рівень ЗНО.
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни розглядаються такі фундаментальні поняття вищої математики як множини, функції та відношення на множинах, матриці визначники та дії з ними, математичної статистики. Ці базові математичні поняття необхідні для підготовки студентів до використання методів лінійної, векторної алгебри, математичної статистики для розуміння засобів, математичних методів та моделей, які використовуються в подальших навчальних курсах при проведенні практичних статистичних досліджень в туризмі у застосуванні знань в органах державного управління туризмом, сприянню розвитку логічного та аналітичного мислення студентів. Функціональний блок дисципліни передбачає опанування такими складовими, як здатність застосовувати знання вищої математики у туристичної діяльности.
Рекомендована та необхідна література
1. Валєєв К.Г., Джалладова І.А. Вища математика: Навчальний посібник: У 2-х ч. – Ч.1.- К.: КНЕУ,2001. 2. Валєєв К.Г., Джалладова І.А. Вища математика: Навчальний посібник: У 2-х ч. – Ч.2.- К.: КНЕУ,2002. 3. Вища математика: Основні означення, приклади і задачі. - За ред. Кулініча Г.Л. К.: Либідь,1992. 4. Вища математика: Підручник: У 2 кн. – 2-ге вид., - За ред. Кулініча Г.Л. К.: Либідь,2003. 5. Грисенко М.В. Математика для економістів: Підручник .- К.: ВПЦ «Київський університет», 2012.-663с. 6. Грисенко М.В. Математика для економістів. Методи імоделі, приклади і задачі: Навч. посібник.- К.: Либідь, 2007.-720с 7. Керекеша П.В. Лекції і вправи з вищої математики.-О. "Астроприт".2003. 8. Вища математика. Підручник. За ред. Пономаренка В.С.- Харків.2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма залік – письмово. Залік оцінюється за 40-бальною шкалою. На залік виносяться теоретичні питання за програмою курсу, типові та комплексні задачі. Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Підсумкова оцінка розраховується як сума балів за кожен з модулів семестру та балів за залік. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів. Загалом, формування оцінки спирається на «Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка», введеного в дію наказом No 716‐32 від 31 серпня 2018 року.
Мова викладання
Українська