Соціально-політичні студії

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, заочна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
ННД.08
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Визначати та розкривати сутність актуальних соціальних та політичних проблем, конфліктів сучасного суспільства, їх умови і чинники виникнення та врегулювання; аналізувати соціальні та політичні явища. Критично осмислювати інформацію про соціально-політичні явища і процеси, яка представлена у масовій свідомості, публікаціях у ЗМІ та в соціальних мережах, його обґрунтованість з точки зору сучасних соціології та політології.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні характеристики становлення та розвитку суспільства. Вміти отримувати та інтерпретувати інформацію щодо суспільних процесів, осмислювати події, які відбуваються у сучасному суспільстві. Володіти елементарними навичками пошуку, критичного відбору та систематизації інформації як прикладного, так і теоретичного характеру.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на висвітлення основних досягнень світового й вітчизняного соціально-поведінкового та гуманітарного знання. Розкриваються принципи і тенденції функціонування соціальних та політичних систем у цілому, держави як фундаментального соціального й політичного інституту, громадських організацій і політичних партій та їхніх ідеологічних засад. Порівнюються характеристики традиційного та (пост)модерного, демократичних та недемократичних реалій.
Рекомендована та необхідна література
Бжезінський З. Стратегічне бачення: Америка і криза світової влади / Пер. з англ. Г. Лелів. Л.: Літопис: 2012. 168 с. Богдан О. Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? Посібник-довідник для громадських активістів та всіх зацікавлених / Олена Богдан; консультант-рецензент Володимир Паніотто. К.: Дух і Літера, 2015. 380 с. Стан сучасного українського суспільства: цивілізаційний вимір / За наук. ред. М. О. Шульги. К.: Інститут соціології НАН України, 2017. 198 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота Lecture, seminar, independent work
Методи та критерії оцінювання
Доповіді та дискусії, аналітичні завдання, контрольна робота
Мова викладання
українська