Музейний туризм

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Музейний туризм
Код дисципліни
ДВС.02.01.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР09. Організовувати процес обслуговування споживачів туристичних послуг на основі використання сучасних інформаційних, комунікаційних і сервісних технологій та дотримання стандартів якості і норм безпеки ПР12. Застосовувати навички продуктивного спілкування зі споживачами туристичних послуг. ПР14. Проявляти повагу до індивідуального і культурного різноманіття. ПР19. Аргументовано відстоювати свої погляди у розв'язанні професійних завдань. РН27. Застосовувати отримані знання і навички в повсякденній практиці
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Основи туризмознавства», «Географія рекреації та туризму», «Туристичне країнознавство», «Туристичне краєзнавство». 2. Знання теоретичних основ : Знати сутність туризму, його склад, видову структуру; музеї як традиційні заклади індустрії дозвілля; туристичні ресурси, їх класифікацію, місце музеїв у класифікаційній схемі туристичних ресурсів; туристичні ресурси та особливості розвитку туризму у різних країнах світу та в Україні. Вміти аналізувати вплив природних і культурно-історичних чинників на розвиток туризму, здійснювати комплексну оцінку такого впливу. 3. Володіти елементарними навичками обґрунтування розвитку туризму у різних регіонах і країнах світу залежно від наявних туристичних ресурсів, у т .ч. музейних.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена вивченню музейного туризму, музею як туристичного ресурсу, складової туристичної інфраструктури, суб'єкта туроператорської діяльності, ознайомленню з основними видами роботи музею (фондовою, експозиційною, культурно-освітньою, комерційною), історичними етапами становлення і розвитку музеїв та музейного туризму, поширенням музейного туризму в окремих регіонах та країнах світу, проблемам та перспективам розвитку цього виду туризму в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Бабарицька В., Короткова А., Малиновська О. Екскурсознавство і музеєзнавство: Навчальний посібник. - К.: Альтерпрес, 2007. - 464 с. 2. Вайдахер Ф. Загальна музеологія: Посібник. / Вайдахер Ф. - Л.: Літопис, 2005. - 632 с. 3. Вільчинський А. Музейний туризм в аспекті розвитку туристичного потенціалу в межах Тернопільського Придністров'я // Рекреаційна географія і туризм. Наукові записки. - 2012. - No1. - С. 170-174. 4. Гайда Л. А. Музеєзнавство в закладах освіти: Навч.-метод. посібник / Гайда Л. А. - Кіровоград: Видавництво КОІППО, 2006. - 106 с. 5. Любіцева О. О. , Шпарага Т.І. Музейний туризм: навчальний посібник. / О. О. Любіцева, Т. І. Шпарага. – К., 2021. – 150 с. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://geo.knu.ua/images/doc_file/navch_lit/Libizeva_Schparaga_Museiniy_tur.pdf. 6. Мазурик З.В. Туризм як виклик для музеїв/ Мазурик З.В. - Вісник ДІТБ. Сер. «Економіка, організація і управління підприємствами» (в туристичній сфері). - 2006. - No10. - С. 235-238.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції Практичні заняття Самостійна робота Консультації
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться підсумкові письмові контрольні роботи. Підсумкові контрольні роботи проводяться у формі тестів та відкритих запитань і покликані виявити знання і навички отримані при опануванні відповідних тем. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна семестрова контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою). Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів, при цьому, оцінка за результати навчання не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня (не менше 20, 20, 5 та 5 балів відповідно).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Іліодорівна Шпарага
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет