Організація дозвілля і анімації в туризмі

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Організація дозвілля і анімації в туризмі
Код дисципліни
ННД.21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР6. Застосовувати у практичній діяльності принципи і методи організації та технології обслуговування туристів. ПР10. Розуміти принципи, процеси і технології організації роботи суб'єкта туристичного бізнесу та окремих його підсистем (адміністративно- управлінська, соціально- психологічна, економічна, техніко-технологічна). ПР12. Застосовувати навички продуктивного спілкування зі споживачами туристичних послуг. ПР15. Проявляти толерантність до альтернативних принципів та методів виконання професійних завдань. ПР18. Адекватно оцінювати свої знання і застосовувати їх в різних професійних ситуаціях.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Основи туризмознавства», «Географія туризму», «Туристичне країнознавство», «Рекреаційна географія з основами рекреології», «Організація екскурсійних послуг». 2. Вміти знаходити та аналізувати необхідну інформацію з тематики дисципліни. 3. Володіти навичками аналізу, синтезу, моделювання ситуації, творчого підходу до вирішення проблем дисципліни
Зміст навчальної дисципліни
Розкриваються методика і принципи організації дозвілля туристів, особливості туристської анімації. Акцентується увага на: основних поняттях та термінах; функціях та видах анімації в туризмі; історії розвитку культурно- дозвіллєвої діяльності; сучасних формах та інфраструктурі дозвілля; особливостях організації дозвілля та анімаційних технологіях на різних туристичних підприємствах; анімаційному менеджменті; принципах та методах організації анімаційної діяльності. Надається інформація про види та технології організації анімаційних програм; методику та алгоритми розробки, організації та проведення різноманітних туристських анімаційних програм; драматургічні та сценарно- режисерські основи культурно-дозвіллєвої діяльності; диференціацію анімаційного обслуговування туристів.
Рекомендована та необхідна література
1. Бабарицька В.К., Малиновська О.Ю. Менеджмент туризму. Туроперейтинг. Понятійно-термінологічні основи, сервісне забезпечення турпродукту: Навч. посібник. – К.: АЛЬТЕРПРЕС, 2004. – 288 с. 2. Байлик С. І., Кравець О. М. Організація анімаційних послуг в туризмі: навч. посібник. – Х.: ХНАМГ, 2009. – 198 с. 3. Бочелюк В. Й., Бочелюк В. В. Дозвіллєзнавство: навч. посіб. / В.Й. Бочелюк, В.В. Бочелюк. – К.: Центр навч. л-ри, 2006. – 208 с. 4. Ведмідь Н.І., Мельниченко С. В. Організація дозвілля туристів: навч. посіб. – К.: КНТЕУ, 2008. – 85 с. 5. Килимистий С. М. Анімація в туризмі: навч. посібник. – К.: Вид-во ФПУ, 2007. – 188 с. 6. Божук Т.І. Інноваційні підходи до організації анімації в рекреаційно-туристичній діяльності / Матеріали конференції ЛДІНТУ ім. В. Чорновола. – Львів, 2008. – С. 406-410. 7. Виженко О. Козацькі забави: Сценарії проведення театралізованих спортивнорозважальних дійств. — Т.: Підручники & посібники, 2004. — 64с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, бесіда, робота в малих групах, презентація, дискусія, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Заняття проводяться у формі лекцій і практичних робіт. Індивідуальні завдання та завдання, які виконуються в малих групах. За результатами роботи упродовж семестру - підсумкова контрольна робота у формі тестів і відкритих запитань, покликана виявити знання і вміння отримані при опануванні матеріалу курсу. На лекціях і практичних роботах для виявлення рівня засвоєння відповідних знань впродовж семестру проводяться бліц опитування та експрес-тести, які у підсумку формують до 10% оцінки. Практичні роботи проходять згідно робочої навчальної програми за передбаченим розкладом. Частина практичних занять передбачає закріплення певних навичок завдяки виконанню конкретних робіт безпосередньо в аудиторії. Ці практичні роботи виконуються і здаються день в день. Кожна робота оцінюється в 2,5 бали, які сумуються у підсумкові 20%. Практичні роботи, які подаються невчасно зараховуються (за умови їх виконання більш, ніж на 60%) як обов’язкова умова допуску до заліку, але оцінка за них не виставляється
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Діана Юріївна Гринюк
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет