Навчальна практика з методів поширення географічної інформації

Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна практика з методів поширення географічної інформації
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР1. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії геоморфології, організації природопізнавального туризму. ПР 2. Знати і розуміти основні види географічної діяльності, їх поділ в цілому та зокрема у галузі геомофрології. ПР 3. Пояснювати особливості організації географічного простору залежно від рельєфу, сучасного та давнього геоморфогенезу території ПР 5. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук, зокрема для вирішення завдань геоморфології та ін. ПР 6. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі при вивченні процесів формування і розвитку рельєфу земної поверхні. ПР 12. Застосовувати навички продуктивного спілкування зі споживачами природничо-туристичних послуг. ПР 13. Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки рельєфу
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування загальноосвітніх, загальногеографічних та спеціалізованих дисциплін протягом 1-5 семестрів, у тому числі «Навчальна практика з методів набуття географічної інформації» та «Навчальна практика з методів обробки географічної інформації». 2. Мати здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу інформації про природні об’єкти з різноманітних джерел. 3. Знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню способів та методів поширення географічної інформації отриманої у результаті аналізу та синтезу даних отриманих з різноманітних джерел (друкованих, фондових тощо) або в результаті власної дослідницької діяльності. Дисципліна спрямована на формування у студентів спеціальних професійних, соціальних та особистісних компетенцій, накопичення знань щодо можливості критичного мислення у питаннях формування, представлення та поширення інформації. Функціональний блок дисципліни передбачає опанування такими складовими, як здатність застосовувати базові знання природничих наук, здатність застосовувати прості кількісні та якісні методи при дослідженні геосистем, здатність самостійно досліджувати, аналізувати просторово-часові зміни у параметрах геокомпонентів для цілей успішної професійної діяльності у галузі природничих наук.
Рекомендована та необхідна література
1. Купач Т.Г., Дем’яненко С.О. Польові природничо-географічні дослідження територій: навчально-методичний посібник для студентів напряму підготовки «географія» та «освіта». – К., 2017. – 80 с. 2. International cloud atlas: Manual on the observation of clouds and other meteors  V.1 revised edition. – Geneva – Switzerland. 1975: Secretariat of the World Meteorological organization. (Міжнародний атлас хмар. Керівництво зі спостереження за хмарами та іншими атмосферними явищами). 3. Аріон. О.В., Удовиченко В.В. Літня польова ґрунтознавчо-біогеографічна практика: Навчально-методичний посібник. - К.: ВПЦ “Київський університет”, 2011. – 176 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
Виконання творчих робіт, диференційований залік. Умови отримання диференційованого заліку: виконання всіх творчих робіт з оцінкою не менше 12 балів за кожну. Для студентів, які набрали кількість балів сумарно меншу від 60, обов’язковою умовою є складання чи доопрацювання творчих робіт за пропущеними питаннями чи недостатньо засвоєними темами
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Володимирівна Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет