Класифікація та паспортизація об’єктів природопізнавального туризму

Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Класифікація та паспортизація об’єктів природопізнавального туризму
Код дисципліни
ВБ 2.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії геоморфології, організації природопізнавального туризму. (ПР01). Знати і розуміти основні види географічної діяльності, їх поділ в цілому та зокрема у галузі геомофрології та природопізнавального туризму (ПР02). Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук. (ПР05). Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі при вивченні процесів формування і розвитку рельєфу земної поверхні. (ПР06). Дотримуватися морально-етичних аспектів досліджень, чесності, професійного кодексу поведінки. (ПР0 11). Застосовувати навички продуктивного спілкування зі споживачами природничо-туристичних послуг. (ПР0 12). Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки рельєфу. (ПР0 13).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких обов’язкових дисциплін як «Геологія», «Геоморфологія», «Літолого-петрографічна основа рельєфу», «Основи природопізнавального туризму», «Природничотуристичні атракції Світу». 2) елементарні навички користування програмою для роботи з електронними таблицями Microsoft Office Excel.
Зміст навчальної дисципліни
У курсі передбачено дві частини, у першій з яких проводиться аналіз існуючих вітчизняних та зарубіжних загальних, предметних та окремих класифікацій об’єктів неживої природи, що виступають предметом інтересу геотуризму та особливостям їх паспортизації і створення баз даних. Розглядаються критерії відбору таких об’єктів, світовий та вітчизняний досвід їх охорони. Друга частина присвячена аналізу класифікацій об’єктів живої природи різного генезису, принципи їх паспортизації.
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С.Ю. Методи польових географічних досліджень. Вивчення рельєфу та рельєфоутворюючих відкладів: Навчальний посібник / С.Ю. Бортник, О.В. Ковтонюк, Н.М. Погорільчук. - К.: «Прінт-сервіс», 2015. – 165 с. 2. Бортник С.Ю. Методологічні засади поняття геотуризму/ Бортник С.Ю., Стецюк В.В.// Геотуризм: практика і досвід. Матеріали Міжнародної конференції, Львів, 2018 3. Бортник С.Ю. Методологічні засади розвитку природопізнаваль-ного туризму в Україні/ Бортник С.Ю., Стецюк В.В.// Фізична географія та геоморфологія.No 1(93), 2019. 4. Геологічні пам’ятки України. У 4-х тт. Т. І : Карпатський регіон і Волино-Поділля / В.П. Безвинний, С.В. Білецький, О.Б. Бобров [та ін.] ; за ред. В.І. Калініна [та ін.]. – К. : ДІА, 2006. – 320 с. 5. Геологічні пам’ятки України. У 4-х тт. Т. ІІ : Український щит / В.П. Безвинний, О.Б. Бобров, В.П. Брянський [та ін.] ; за ред. В.І. Калініна, Д.С. Гурського. – К., 2007. – 320 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у письмовій формі, виконання практичних робіт, МКР, іспит. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно менше 36 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до іспитує написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Володимирівна Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет