Картографія

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Картографія
Код дисципліни
ОК.16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР04.Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти елементарними навичками використання картографічних творів у вирішенні наукових та практичних завдань.
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Картографія» складається з двох змістових модулів. Перший модуль присвячено структурі картографії, зв’язку її з іншими науками, теоретичним концепціям в картографії, математичній основі картографічних творів, типам картографічних творів, способам та прийомам картографування, написам на картах та картографічній генералізації. Другий модуль розкриває питання проектування, укладання та видання карт, застосування картографічних творів у науковій роботі, зв’язку картографії з геоінформатикою, дистанційними методами зондування Землі; використання карт та загальні вимоги, аналізу і оцінки картографічних джерел; сучасні методи розробки та технології укладання картографічних творів.
Рекомендована та необхідна література
1.Жупанський Я., Джаман В. Головні етапи картографування західноукраїнських земель (на початку XX ст.) // Історія української географії. Тернопіль: Підручники і посібники, 2000. – Випуск 2 – С. 88-93. 2. Картографія. Терміни та визначення. ДСТУ 2757-94. - К.: Держстандарт України, 1994. 3. Божок А.П. Картознавство: підручник / А.П. Божок, А.М. Молочко, В.І. Остроух; за ред. А.П. Божок. – К.: ВПЦ “Київський університет”, 2014. – 332 с. 4. Божок А.П. Картографія : підручник / А.П. Божок, А.М. Молочко, В.І. Остроух; за ред. А.П. Божок. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 271 с. 5. Підлісецька І.О. Методичні вказівки до виконання практичних робіт з курсу «Картографія» для студентів 2 курсу географічного факультету напряму підготовки 6.040105 – гідрометеорологія. Методичні вказівки. – К.: Прінт – сервіс, 2014. – 36 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, самостійні роботи
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виконання практичних робіт і модульних контрольних робіт. - поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 10, максимальна 20; контрольні роботи (10 – 20); самостійна робота (5-10); – підсумкове (заключне) оцінювання у формі заліку (оцінка за знання теорії (мінімум 20, максимум 40 балів); оцінка за практичну частину (40-60).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Вікторія Віталіївна Удовиченко
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет