Гідрологія боліт, льодовиків та підземних вод
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Гідрологія боліт, льодовиків та підземних вод
Код дисципліни
ОК.13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження. ПР06. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер. ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - основні елементи дослідницької діяльності, принципи організації, методику й технології проведення гідрологічних та гляціологічних та гідрогеологічних досліджень, навчитися проводити авторські дослідження і, зокрема, в частині збору первинної інформації, теоретичних посилок та робочих гіпотез, вибору методики та методів проведення аналізу режиму боліт, льодовиків та підземних вод та їх окремих складових частин. Вміти: - застосовувати в прикладних цілях теоретичні основи болотознавчих, гляціологічних та гідрогеологічних досліджень у світі в цілому та в Україн зокрема, виокремлювати та класифікувати типи боліт, льодовиків та підземних вод, використовувати методики та методи польових та стаціонарних болотознавчих, гляціологічних та гідрогеологічних досліджень та підходів по збереженню окремих складових боліт, льодовиків та підземних вод.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – отримання студентами системних уявлень щодо фізичних, хімічних, геологічних та біологічних явищ і процесів, що відбуваються в болотах, льодовиках і підземних водах та аналіз географічних особливостей їх прояву. Вказані гідрологічні об’єкти розглядаються як природні з урахуванням особливостей стану і руху води в них. Надання студентам глибоких теоретичних та практичних знань, умінь та навичок, у галузях болотознавства, гляціології та гідрогеології, формування у студентів здатності розв’язувати складні наукові питання та практичні задачі.
Рекомендована та необхідна література
1. Загальна гідрологія: підручник / В.К. Хільчевський, О.Г. Ободовський, В.В. Гребінь та ін. – К.: Видавничо- поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 399 с. 2. Пелешенко В.І., Хільчевський В.К. Загальна гідрохімія. – К.:Либідь, 1997. 3. Пелешенко В.І.,Закревський Д.В. Гідрогеологія з основами інженерної геології. – Ч.1. – К. .: Видавничо- поліграфічний центр «Київський університет», 2002. 4. Пелешенко В.І.,Закревський Д.В. Гідрогеологія з основами інженерної геології. – Ч.2. – К. .: Видавничо- поліграфічний центр «Київський університет», 2003. 5. Болотні геокомплекси Волині: Монографія / Ільїн О. В., Кукурудза С. І. – Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2009.- 218 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, захисти самостійно виконаних робіт, модульна контрольна робота, іспит.
Методи та критерії оцінювання
Умови допуску до екзамену: рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до екзамену є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. - підсумкове оцінювання у формі екзамену проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час складання екзамену – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Підсумкова оцінка з дисципліни складається із балів, набраних студентом за результатами семестрового контролю за першою та другою частинами і балів двох модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олександр
Григорович
Ободовський
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет