Фізична географія України
Освітня програма: Економічна географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Фізична географія України
Код дисципліни
ОК 29.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
30 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: основні географічні закономірності в територіальному прояві природних умов в межах території України та в прояві властивостей природних компонентів; основні характеристики (якісні та кількісні) природних компонентів та природних умов в межах території України, природних (фізико-географічних) регіонів Вміти: розкривати причинно-наслідкові зв'язки процесів і явищ, які приводять до формування природних територіальних комплексів; розробляти комплексні фізико-географічні описи територій (адміністративно-територіальних областей, природних регіонів, ін. територій) відповідно до практичних потреб.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати базові знання з курсу «Природнича географія»; вміти аналізувати причинно-наслідкові зв’язки між процесами і явищами, які призводять до формування різноманітних природних територіальних комплексів; володіти сучасними методами пошуку, систематизації та первинної обробки географічної інформації; елементарними навичками аналізу і синтезу географічної інформації, порівняльно-географічного аналізу
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Фізична географія України» включає огляд загальних особливостей природи території України за компонентами і більш детальні характеристики регіональних фізико-географічних одиниць – країн, зон, країв.
Рекомендована та необхідна література
1. Маринич О.М., Шищенко П.Г. Фізична географія України. Київ: Знання, 2003 (2005, 2006). 2. Петрина Н.В. Географія України. Частина 1. Фізична географія України: Навчально-методичний посібник. Київ: РВЦ ЗСУ, 2021.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальні завдання
Методи та критерії оцінювання
Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Навчальна дисципліна завершується іспитом. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт. Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина
Валентинівна
Кочеткова
Географії України
Географічний факультет
Географічний факультет

Юлія
Анатоліївна
Олішевська
Географії України
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Географії України
Географічний факультет
Географії України
Географічний факультет