Економічна теорія_5 сем.

Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Економічна теорія_5 сем.
Код дисципліни
ОК 15.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати 1.1 Знати основні макроекономічні поняття та категорії, методи та моделі акроекономіки. 1.2. Розуміти як функціонує економічна система, механізм дії різних чинників, що обумовлюють порушення і відновлення макроекономічної рівноваги. проблеми сучасної змішаної економіки, впливають на поведінку системи, умови макроекономічної рівноваги та її порушення. 1.3. Знати макроекономічні показники, тенденції, особливості та проблеми функціонування сучасної світової та національної економіки, національні моделі макроекономічного регулювання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне вивчення курсів: “Вища математика” та “Інвестиційний аналіз”.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Економічна теорія» належить до переліку обов’язкових до вивчення та викладається за ОП «Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі» у 5 семестрі. Економічна теорія є галуззю економічної науки, що вивчає: закономірності функціонування національної економіки як єдиного цілого; закономірності агрегованої поведінки макроекономічних суб’єктів на рівні економічної системи в цілому; чинники впливу на основні макроекономічні параметри - валовий внутрішній продукт, рівень безробіття та інфляції, стан державного бюджету і платіжного балансу країни, темпи економічного зростання тощо; умови встановлення макроекономічної рівноваги і причин її порушення в розрізі агрегованих ринків. Дисципліна складається із двох змістових частин: 1. Загальні засади соціально-економічного розвитку (теми 1-10, засади функціонування економіки, сутність, мета, завдання, предмет дослідження економічної теорії, закони та принципи розвитку економічних систем). 2. Теоретичні основи функціонування економіки на мікро-, макро- та глобальному рівнях (теми 11-20, базові засади організації та ведення господарської діяльності на мікро-, макро- та глобальному рівнях, діяльність економічних суб’єктів, що передбачає використання ефективних методів господарювання в умовах обмеженості ресурсів та спрямована на максимальне задоволення безмежних економічних потреб).
Рекомендована та необхідна література
1.Базилевич В. Д., Базилевич К. С., Баластрик Л. О. Макроекономіка: Підручник. Київ: Знання, 2004, 2006, 2008. 851с. 2.Базилевич В. Д., Баластрик Л. О. Макроекономіка: навчальний посібник. Київ: Атіка, 2009. 368с. 3.Макроекономіка: практикум: навч. посіб. / за ред. В. Д. Базилевича. Київ: Знання, 2010. 550 с. 4.Макроекономічна політика : Навчально-методичний комплекс / упорядник О.В. Красота. Київ: ЦП «Компринт», 2020. 28 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виступи та участь в обговоренні на семінарських заняттях, виконання практичних розрахункових і творчих завдань, підсумкова контрольна робота, залік. Лекція, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання таких видів робіт, як: індивідуальні виступи, доповнення та дискусії теоретичного характеру, розв’язання задач та вирішення практичних завдань, контрольні та самостійні (написання есе, рефератів, реферування англомовних статей) роботи здійснюється під час семінарських занять, які відбуваються в он-лайн або в оф-лайн режимі за розкладом у визначеній в ньому аудиторії. Оцінювання індивідуальної роботи студента. Результати індивідуальної самостійної роботи мають бути представлені у вигляді оформленого відповідно до вимог реферату з мультимедійним супроводом (презентація). Презентація є стислим викладом/візуалізацією основного матеріалу реферату.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічної теорії, макро- і мікроекономіки
Економічний факультет