Навчальна практика з топографічних зйомок і супутникових технологій_4 сем.
Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Навчальна практика з топографічних зйомок і супутникових технологій_4 сем.
Код дисципліни
ОК 24.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР 01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю
ПР 04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю.
ПР 05. Демонструвати уміння проводити польові та лабораторні дослідження.
ПР 09. Вміти виконувати дослідження геосфери за допомогою кількісних методів аналізу.
ПР 11. Впорядковувати та узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень.
ПР 15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для засвоєння програми навчальної практики та набуття вмінь та навичок виконання геодезичних робіт, топографічного, фототопографічного і кадастрового знімання студенти повинні володіти базовими знаннями з геодезії, топографії, фотограмметрії, математичної обробки результатів геодезичних вимірювань, метеорології, фізики, радіоелектроніки та знати основні принципи, методи та способи проведення топографо-геодезичних робіт.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна практика є черговим етапом в оволодінні студентами методами проведення топографо-геодезичних робіт та призначена для закріплення теоретичних знань отриманих при вивчені навчальних дисциплін: «Топографія з основами геодезії», «Топографічні зйомки», «Аналітична та цифрова фотограмметрія».
Навчальна практика з топографічних зйомок і супутникових технологій проводиться в три етапи: перший – підготовчий, другий – польовий; третій – камеральний.
Навчальна практика повинна надати студентам 1) уявлення про організацію, технологічні схеми здійснення геодезичних, топографічних та польових фототопографічних робіт в умовах, наближених до виробництва, 2) необхідні практичні навички в оволодінні технологією та методикою виконання польових та камеральних робіт з використанням сучасних геодезичних приладів та спеціалізованого програмного забезпечення.
Програмою практики передбачено проведення комплексу топографо-геодезичних робіт, який включає: організаційні та підготовчі роботи; польові перевірки геодезичних приладів, розвиток розрядних планово-висотних геодезичних мереж: виконання кутових, лінійних, нівелірних та наземно-супутникових спостережень відповідних розрядів та класів, попередні та вирівнювальні обчислення строгими методами з каталогізацією координат та висот пунктів мережі; наземно-супутникове та електронно-тахеометричне топографічне знімання території; складання цифрового топографічного плану; БПЛА-знімання з прив’язкою та дешифруванням аерофотознімків; оформлення графічної та звітної документації.
Тривалість навчальної практики складає 6 тижнів (6 кредитів ЄКТС). Практика проводиться на 2 році підготовки в четвертому семестрі. Загальний обсяг практики за планом – 180 год.
Рекомендована та необхідна література
1. Барановський В. Д., Білоус В. В., Боднар С. П. та ін. Топографія з основами геодезії: Підручник / За ред. А. П. Божок, А. М. Молочка. - К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. – 304 с.
2. Методичний посібник з навчальної топографічної практики для студентів географічного факультету та ВІКНУ імені Тараса Шевченка. Частина 2 / Білоус В. В., Боднар С. П., Ткаченко А. Г., Сівков С. В., Яценко О. Ю. – К.: РВЦ «Київський університет», 1998. – 121 с.
3. Боднар С. П., Білоус В. В. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу «Геодезія». Частина 2. - К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2020 р. – 49 с. Режим доступу: http://geo.univ.kiev.ua/images/doc_file/navch_lit/Metodichka_Geodez_Bodnar_Bilous.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Інструктивні наради, практичні завдання, самостійна робота, практичні завдання, самостійна робота, практичні завдання,підготовка звіту, співбесіда, оцінювання практичних навичок та/або результатів виконаних на практиці завдань, звіт,оцінювання результатів самостійної роботи, захист звіту з практики.
Методи та критерії оцінювання
Навчальна практика завершується диферційованим заліком. Залік є підведенням підсумків роботи кожного студента під час проходження практики, визначення рівня здобутих ним знань і навичок та складається з бригадно-індивідуального захисту звіту кожним студентом. Студенти, які виконали всі завдання згідно програми практики, оформили відповідно до вимог звіт з практики, додатки та уклали топографічний план допускаються до захисту звіту та заліку. Оцінювання знань, умінь і практичних навичок студентів на заліку здійснюється за 100-бальною шкалою з наступним переведенням її в традиційну оцінку для фіксації у звітних документах.
Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів.
Індивідуальний контроль проводиться після успішного бригадного захисту звіту з практики шляхом персонального опитування.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Петрович
Боднар
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Микола
Анатолійович
Молочко
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Володимир
Васильович
Білоус
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет