Основи ГІС і баз даних_3 сем.

Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи ГІС і баз даних_3 сем.
Код дисципліни
ОК 17.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Використовувати усно і письмово професійну українську мову (ПР02) Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю (ПР04) Вміти виконувати дослідження геосфери за допомогою кількісних методів аналізу (ПР09) Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних (ПР15)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
успішне опанування обов’язкових і вибіркових дисциплін згідно з навчальним планом 1 року навчання, особливо таких дисциплін як „Вступ до геоінформатики”, „Топографія”, „Картознавство”.
Зміст навчальної дисципліни
Сучасні ГІС – це багатомільйонна індустрія, до якої залучені сотні тисяч людей в усьому світі. ГІС вивчають у школах, коледжах, університетах. Цю технологію застосовують практично в усіх сферах людської діяльності, у тому числі в науках про Землю. Вміння працювати з ГІС є важливим компонентом професійної компетентності майбутніх фахівців картографі, ГІС та ДЗЗ. Навчальна дисципліна розрахована на вивчення основ геоінформаційних систем і баз даних у першому семестрі 2 курсу і передбачає лекційні заняття та виконання лабораторних завдань, які проводяться у комп’ютерному класі. Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів: – основи геоінформаційних систем і баз даних; – технології введення та опрацювання інформації в ГІС. Форма контролю дисципліни – залік (3 семестр); іспит (4 семестр).
Рекомендована та необхідна література
1. Бондаренко Е. Л. Географічні інформаційні системи / Е. Л. Бондаренко – К.: СПТ ТОВ “Бавок”, 2011. – 160 с. 2. Вступ до геоінформаційних систем для інфраструктури просторових даних (навчальний посібник) / Магваір Б., Пашинська Н., Даценко Л., Говоров М., Путренко В. / Планета-Прінт, 2016. – 396 с. 3. Даценко Л. М. Основи геоінформаційних систем і технологій: навчальний посібник / Л. М. Даценко, В. І. Остроух. – К.: ДНВП «Картографія», 2013. – 184 с. 4. Курач Т. М. Основи ГІС та технологій (методичні вказівки до виконання практичних робіт) / Т. М. Курач, В. І. Остроух, І. О. Підлісецька, О. Ю. Яценко – К.: ДНВП „Картографія”, 2020. – 24 с. 5. Остроух В. І. ГІС, бази даних та цифрова картографія (навчально-методичний посібник для студентів-картографів) / В. І. Остроух, Н. О. Полякова – К.: КиївЦНТЕІ, 2009. – 44 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, лабораторна робота ,консультація, консультація впродовж семестру, письмова контрольна робота, тести, захист виконаної домашньої роботи, залік.
Методи та критерії оцінювання
Форми та організація оцінювання: - поточне (семестрове) оцінювання (лабораторні (мінімальна оцінка 20, максимальна 40; контрольні роботи (3 – 5); самостійна робота (5 – 10)); – підсумкове (заключне) оцінювання у формі заліку/іспиту (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне завдання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віталій Іванович Остроух
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет