Вища математика з основами математичної статистики_2 сем.

Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Вища математика з основами математичної статистики_2 сем.
Код дисципліни
ОК 12.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Використовувати усно і письмово професійну українську мову (ПР02) Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних і суспільних процесів і явищ формування і розвитку геосфер (ПР07) Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу (ПР09)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання шкільної математики, рівень ЗНО.
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни розглядаються такі фундаментальні поняття вищої математики як множини, функції та відношення на множинах, матриці визначники та дії з ними, системи координат, вектори та операції з ними, рівняння ліній на площині, рівняння прямої і площини в просторі, границя і неперервність функції, похідна, диференціал, елементи математичної статистики. Ці базові математичні поняття необхідні для підготовки студентів до використання методів лінійної, векторної алгебри, аналітичної геометрії, математичного аналізу тощо для розуміння засобів, математичних методів та моделей, які використовуються в подальших навчальних курсах при проведенні практичних статистичних досліджень в природничій географії у застосуванні геоінформаційних систем і технологій, сприянню розвитку логічного та аналітичного мислення студентів. Функціональний блок дисципліни передбачає опанування такими складовими, як здатність застосовувати знання вищої математики у картографічних дослідженнях.
Рекомендована та необхідна література
1. Вища математика: Підручник: У 2 кн. – 2-ге вид., за ред. Кулініча Г. Л. – К.: Либідь, 2003. 2. Гординський Л. Д., Грисенко М. В., Данилов В. Я., Перегуда О. В., Методичні вказівки та контрольні завдання з курсу “Вища математика” для проведення модульно-рейтингових робіт для студентів природничих факультетів університету. Частина 1. Київ: Інформаційно-видавничий центр товариства “Знання” України, 2000. – 66 с. 3. Гординський Л. Д., Данілов В. Я., Перегуда О. В., Капустян О. В. Методичні вказівки та контрольні завдання для самостійної роботи студентів з курсу “Вища математика” (Похідна та її застосування). – К.: ВПЦ “Київський університет”, 2004. – 35 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття, практичні заняття з використанням математичних пакетів, письмові модульні контрольні роботи, оцінювання роботи на практичних заняттях, оцінювання виконання завдань для самостійної роботи, залік.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами написання письмових контрольних робіт і за результатами роботи на практичних заняттях. Вклад результатів навчання у підсумкову оцінку, за умови їх опанування на належному рівні та успішної здачі всіх робіт наступний: 1. результати навчання 1.1 – 1.10 [знання] до 55 %; 2. результат навчання 2.1 – 2.6 [вміння] – до 30%; 3. результат навчання 3 [комунікація] – до 5%; 4. результат навчання 4 [автономність та відповідальність] – до 10%. Контроль дисципліни здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Результати навчальної діяльності студентів за семестр оцінюються за 100-бальною шкалою. Система оцінювання знань студентів з дисципліни включає такі форми: семестрове та підсумкове оцінювання знань.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олег Володимирович Перегуда
Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет