Географія материків та океанів (3-4 семестр)

Освітня програма: Географія 2023 (бакалавр)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія материків та океанів (3-4 семестр)
Код дисципліни
ОК 18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
11
Результати навчання
Знати основні історичні етапи розвитку предметної області. ПРН 1) Уміти характеризувати природні ландшафти і регіони, пояснювати їхні особливості та взаємозв’язки, сформовані географічним положенням й іншими географічними чинниками (ПРН 19) Розуміти глобальні суспільно-географічні процеси, вміти складати характеристики населення світу, секторів і галузей світового господарства (ПРН 20) Знати, розуміти і демонструвати здатність реалізовувати теоретичні й методичні засади навчання географії для виконання освітньої програми в базовій/профільній середній школі (ПРН 22) Добирати міжпредметні зв’язки курсів географії в базовій середній школі з метою формування в учнів природничо-наукової компетентності відповідно до вимог Державного стандарту (ПРН 23) Знати і розуміти способи інтеграції природничих знань у шкільних курсах кожної із природничих наук та інтегрованих курсів природознавства (ПРН 26)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Географічні дослідження окремих материків та океанів потребують успішне опанування попередніх курсів «Основи метеорології», «Основи біогеографії», «Дослідження рельєфу та геологічної будови», «Основи гідрології та океанології», «Географічні дослідження ґрунтово-рослинного покриву». Знання теоретичних основ формування природних закономірностей географічної зональності та висотної поясності. Володіння навичками аналізу, синтезу, індукції та дедукції.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Географія материків і океанів» є однією з базових при підготовці бакалаврів з географії, яка завершує блок обов’язкових дисциплін по вивченню природних особливостей окремих материків та океанів. Дисципліна сприяє здобуттю навиків орієнтування у просторі та часі, дозволяє розширити географічну картину світу. Вона спрямована на формування у студентів глибоких комплексних знань про особливості природи окремих материків та океанів. Особлива увага при вивчені курсу спрямована на аналіз природних умов та ресурсів, питання збереження флори, фауни та природних ландшафтів вцілому.
Рекомендована та необхідна література
1. Олішевська Ю.А. «Географія материків і океанів»: навчально-методичний комплекс (електронне видання) – К., 2024- 133 с. URL: https://geo.knu.ua/wp-content/uploads/2024/06/geografiya-materykiv_ta_okeaniv_olishevska_2024.pdf 2. Фізична географія материків та океанів. Африка: підручник / за ред. П.Г. Шищенка. К.: ВПЦ «Київський університет», 2016. 3. Фізична географія материків та океанів. у 2т. Т 1. Азія / за ред. П.Г. Шищенка. - К.: ВПЦ «Київський університет», 2009. 4. Фізична географія материків та океанів: підручник у 2т. Т 2. Європа / П.Г. Шищенко, В.В. Удовиченко, Ю.А. Олішевська та ін., за ред. П.Г. Шищенка - К. ВПЦ «Київський університет», 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські, практичні заняття і самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання. У кінці 3 семестру – залік. У кінці 4 семестру – іспит. Максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом 100 балів за 100-бальною шкалою. Максимальна кількість балів на заліку/іспиті - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет
Географії України
Географічний факультет