НАВЧАЛЬНА ТОПОГРАФО-ГЕОДЕЗИЧНА ПРАКТИКА

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
НАВЧАЛЬНА ТОПОГРАФО-ГЕОДЕЗИЧНА ПРАКТИКА
Код дисципліни
ОК 36
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР7. Виконувати обстеження і вишуку- вальні, топографо- геодезичні, картографі- чні, проектні та проектно-вишукувальні ро- боти при виконанні професійних завдань з геодезії та землеустрою. ПР8. Брати участь у створенні державних геодезичних мереж та спеціальних інженер- но-геодезичних мереж, організовувати та виконувати топографічні та кадастрові зні- мання, геодезичні вимірювання, інженерно- геодезичні вишукування для проектування, будівництва та експлуатації об’єктів будів- ництва ПР9. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, ме- тадані щодо об’єктів природного і техноген- ного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спе- ціалізованих задач у сфері геодезії та земле- устрою. ПР10. Обирати і застосовувати інструмен- ти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанціи- ̆них, наземних, польових і камеральних до- сліджень у сфері геодезії та землеустрою.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Для засвоєння програми навчальної практики та набуття вмінь та навичок виконання геодезичних робіт, топографічного, аерофотографічного і кадастрового знімання студенти повинні володіти базовими знаннями з геодезії, топографії, фотограмметрії, математичної обробки результатів геодезичних вимірювань, метеорології, фізики, радіоелектроніки та знати основні принципи, методи та способи проведення топографо-геодезичних робіт.
Зміст навчальної дисципліни
Метою навчальної практики є закріплення практичним досвідом теоретичних знань та навичок, одержаних студентами під час навчання на другому курсі ОС «Бака- лавр»; набуття ними практичних умінь виконання комплексу польових робіт при розвитку геодезичних мереж згущення, математичної обробки результатів польових вимірювань, освоєння методики наземно-супутникового, електронно-тахеометричного та аерофотозні- мання (з використанням БПЛА) місцевості, польового дешифрування та прив’язки матері- алів аерофотознімання, складання цифрового топографічного плану в масштабах 1:500÷1:5000.
Рекомендована та необхідна література
1. Методичний посібник з навчальної топографічної практики для студентів географі- чного факультету та відділення військової підготовки. Частина 1 / Білоус В.В., Боднар С.П., Ткаченко А.Г., Сівков С.В., Яценко О.Ю. – К.:РВЦ «Київський університет», 1997. – 47 с. 2. Методичний посібник з навчальної топографічної практики для студентів географі- чного факультету та ВІКНУ імені Тараса Шевченка. Частина 2 / Білоус В.В., Боднар С.П., Ткаченко А.Г., Сівков С.В., Яценко О.Ю. – К.:РВЦ «Київський університет», 1998. – 121 с. 3. Боднар С.П., Білоус В.В. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу «Геодезія». Частина 2. - К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2020 р. – 49 с. Режим досту- пу: http://geo.univ.kiev.ua/images/doc_file/navch_lit/ Metodichka_Geodez_Bodnar_Bilous.pdf 4. Геодезія. Ч.І. / За ред. С.Г. Могильного, С.П. Войтенка. – Донецьк: ТОВ Дон.ДТУ "Унітех", 2003. – 458 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Організаційні та підготовчі роботи Розвиток планово-висотних геодезичних мереж Розвиток планової геодезичної мережі Розвиток висотної геодезичної мережі Наземно-супутникове та електронно-тахеометричне знімання ділянок місцевості БПЛА знімання та дешифрування фотознімків Підготовка звітів та оцінювання знань студентів
Методи та критерії оцінювання
Організація оцінювання: (обов’язково зазначається порядок організації передбачених робочою програмою навчальної дисципліни форм оцінювання із зазначенням орієнтовного графіку оцінювання). Сумарна оцінки за практику формується в ході повсякденного, звітного та індивіду- ального контролю і носить рейтинговий характер. В період практики проводиться табелювання робочого часу студента та повсякден- ний контроль виконання студентами практичних завдань. Звітний контроль складається з оцінки звіту, його бригадного захисту та проводиться після завершення камерального етапу практики. Навчальна практика завершується диферційованим заліком. Залік є підведенням підсумків роботи кожного студента під час проходження практики, визначення рівня здобутих ним знань і навичок та складається з бригадно-індивідуального захисту звіту кожним студентом.
Мова викладання
Українська