КАРТОГРАФІЯ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
КАРТОГРАФІЯ
Код дисципліни
ОК 14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою. ПР11. Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польові і камеральні роботи в сфері геодезії та землеустрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти. ПР12. Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметрії, наповнювати даними державний земельний, містобудівний та інші кадастри. ПР16. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теоретичні та практичні основи картографії та топографії з шкільної навчальної програми з географії. 2. Вміти подавати і візуалізувати географічну інформацію на комп’ютері, використовувати картографічні твори у наукових та практичних цілях. 3. Володіти елементарними навичками картографічного дизайну, засобами відображення картографічної інформації, способами та прийомами картографування.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сформувати у студентів глибоке розуміння картографічної форми подання знань про реальний світ, особливостей і закономірностей просторового розміщення об’єктів і явищ, відображення їх якісних і кількісних ознак, виявлення зв’язків між складовими оточуючого середовища. Закласти підґрунтя для вивчення за картографічними творами реального світу, застосовувати їх у польових і камеральних дослідженнях під час навчальних і виробничих практик, у подальшій професійній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Божок А.П. Картографія / А.П. Божок, А.М. Молочко, В.І. Остроух. – К.: Видавничо- поліграфічний центр „Київський університет”, 2008. – 271 с. 2. Божок А.П. Картознавство / А.П. Божок, А.М. Молочко, В.І. Остроух; за ред. А.П.Божок – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2014. – 263 с. 3. Картознавство (навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 103 Науки про Землю) / В.І. Остроух, І.О. Підлісецька – К.: ДНВП «Картографія», 2019. – 76 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і заліку 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «зараховано») є відпрацювання всіх лабораторних робіт і модульних контрольних робіт. Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Формами контролю є змістовні модулі, бали яких складають лабораторні роботи і модульні контрольні роботи.Обов'язковим для заліку є виконання лабораторних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віталій Іванович Остроух
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет