ОСНОВИ ГЕОГРАФІЧНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ОСНОВИ ГЕОГРАФІЧНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ І ТЕХНОЛОГІЙ
Код дисципліни
ОК 28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 9. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та землеустрою ПР 12. Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметрії, наповнювати даними державний земельний, містобудівний та інші кадастри
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теоретичні основи з картознавства, топографії, шкільної програми з інформатики та роботи з базами даних. 2. Вміти подавати і візуалізувати географічну інформацію на комп’ютері. 3. Володіти елементарними навичками картографічного дизайну, засобами відображення картографічної інформації
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна ”Основи географічних інформаційних систем і технолгогій” відноситься до переліку обов’язкових. Орієнтована на засвоєння сучасних теоретичних і практичних основ роботи з просторовою інформацією та їхніми ат- рибутами. Вміння працювати з ГІС є важливим компонентом професійної ком- петентності. Географія, географічна інформація, інформатика виявилися необ- хідними для вирішення багатьох прикладних завдань і проблем сьогодення. Дисципліна розрахована на вивчення основ геоінформаційних систем і тех- нологій у першому семестрі 1 курсу і передбачає лекційні заняття та виконання лабораторних завдань, які проводяться у комп’ютерному класі.Дисципліна складається з двох змістових модулів. Перший „Вступ до ГІС” присвячено основам географічних інформаційних систем та історії їхнього розвитку. Розглядаються структурні компонентпи ГІС, їхні функціональним можливостям. Вивчається класифікація та особливості формування даних в ГІС. Другий модуль „Технології введення та представлення інформації в ГІС” розкриває особливості роботи з просторовими та атрибутивними даними в ГІС, особливості введення та представлення інформації в ГІС. Робота з базами даних. Форма контролю дисципліни – іспит.
Рекомендована та необхідна література
1. Божок А.П. Картознавство / А.П. Божок, А.М. Молочко, В.І. Остроух; за ред. А.П. Божок – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський універ- ситет», 2014. – 263 с. 2. Бондаренко Е. Л. Географічні інформаційні системи / Е.Л. Бондаренко – К.: СПТ ТОВ “Бавок”, 2011. – 160 с. 3. Даценко Л.М. Основи геоінформаційних систем і технологій: навчальний посібник / Л.М. Даценко, В.І. Остроух. – К.: ДНВП «Картографія», 2013. – 184 с. 4. Курач Т.М. Основи ГІС та технологій (методичні вказівки до виконання практичних робіт для студентів спеціальності 193 „Геодезія та земле- устрій”, освітньої програми „Геодезія та землеустрій”) / Т.М. Курач, В.І. Остроух, І.О. Підлісецька, О.Ю. Яценко – К.: ДНВП „Картографія”, 2020. – 24 с. 5. Остроух В.І. ГІС, бази даних та цифрова картографія (навчально-методич- ний посібник для студентів-картографів) / В.І. Остроух, Н.О. Полякова – К.: КиївЦНТЕІ, 2009. – 44 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання: у формі іспиту; - підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено іспит, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і заліку 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. - обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів) є відпрацювання всіх практичних робіт і модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет