Інтеграційні процеси та об’єднання

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Інтеграційні процеси та об’єднання
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН5. Знати природу міжнародних комунікацій, різних форматів міжнародного співробітництва, проблем розвитку держав і міжнародних регіонів у глобальному, регіональному та локальному контекстах. ПРН6. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію про стан міжнародних відносин, світової політики та зовнішньої політики та дипломатії держав. ПРН9. Готувати аналітичні довідки та звіти про стан міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій, а також інші дипломатичні документи. ПРН12. Уміти організовувати та здійснювати індивідуальні та групові дослідницькі проекти в сфері міжнародних відносин, світової політики та дипломатії.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання роботи дво- та багатосторонніх структур та тенденцій сучасного політичного розвитку. 2. Елементарні навички аналітичної роботи, складання та оцінки дипломатичних документів, ведення наукових досліджень. 3. Вміння презентувати результати власних досліджень, брати участь у дискусіях.
Зміст навчальної дисципліни
1. Категорія інтеграції у сучасних міжнародних відносинах. Передумови розвитку і етапи становлення, політична складова інтеграційних процесів. 2. Роль та місце інтеграції в сучасних міжнародних відносинах 3. Теоретичні підходи до дослідження процесів інтеграції. 4. Становлення і розвиток інтеграційних процесів у Європі 5. Інтеграційні процеси в Америці 6.Історія і сучасний стан інтеграційних процесів в Азії. 7. Інтеграційні процеси в Океанії 8. Політична складова інтеграційних процесів на Африканському континенті
Рекомендована та необхідна література
1. Africa Regional Integration Index. – URL:https://www.integrate-africa.org/ 2. AfricaREGIONAL INTEGRATION INDEX (ARII) PLATFORM[United Nations Economic Commission for Africa]. – URL: https://arii.uneca.org/ 3. Africa Regional Integration Index Report [African Union]. – URL: https://au.int/en/documents/20200523/africa-regional-integration-index-report 4. Regional Cooperation and Integration (RCI) – URL: https://www.adb.org/what-we-do/themes/regional-cooperation/main 5. Asia-Pacific Regional Integration Index: Construction, Interpretation, and Comparison – URL: https://www.adb.org/publications/asia-pacific-regional-integration-index 6. European Integration (перелік посилань на статті з відповідної тематики у базі sciencedirect) – URL: https://www.sciencedirect.com/topics/social-sciences/european-integration 7. Digital Research in European Studies (The University of Luxembourg’s CVCE.eu research infrastructure) – URL: https://www.cvce.eu/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, підсумкове есе, тест
Методи та критерії оцінювання
1.Усна відповідь під час семінарського заняття (35 балів) 2.Самостійна робота (з презентацією під час заняття) – 25 балів. 3.Підсумкове есе – до 40 балів.
Мова викладання
Українська