Фтизіатрія

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фтизіатрія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР.02. Збирати інформацію про загальний стан... (за списком 4). ПР. 03. Призначати та аналізувати додаткові (обов’язкові та за вибором) методи обстеження (лабораторні, рентгенологічні, функціональні та/або інструментальні ), пацієнтів із захворюваннями органів і систем організму для проведення диференційної діагностики захворювань. ПР.16. Планувати та втілювати систему санітарно-гігєнічних та профілактичних заходів виникнення та розповсюдження захворювань серед населення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування та вміння самостійно застосовувати для рішення конкретних науково-практичних задач знання з навчальних дисциплін «Медична біологія», «Медична та біологічна фізика», «Медична інформатика», «Медична хімія», «Біологічна та біоорганічна хімія», «Анатомія людини», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Фізіологія», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Безпека життєдіяльності; основи біоетики та біобезпеки», «Патоморфологія», «Патофізіологія», «Фармакологія», «Пропедевтика внутрішньої медицини», «Внутрішня медицина», «Загальна хірургія», «Фармакологія», «Неврологія», «Психіатрія і наркологія», «Хірургія та анестезіологія», «Акушерство та гінекологія». Вміння працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Фтизіатрія» є складовою циклу підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» за освітньою програмою «Медицина». Студенти вивчають епідеміологію, методи сучасного виявлення і діагностики, клініко-діагностичні ознаки туберкульозу, основні принципи лікування хворих на туберкульоз, профілактики туберкульозу та заходи інфекційного контролю.
Рекомендована та необхідна література
Петренко В. І., Тодоріко Л. Д., Шевченко О.С. та ін.; за редакцією В.І.Петренка Фтизіатрія. Видавництво: Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Медицина». 2015. 472 с. Фтизіатрія. Навчальний посібник /за редакцією В.П. Мельника , І.Г.Ільницького. Київ – Львів: Атлас, 2008. 304 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекцій. Практичні заняття. Консультації. Самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Проміжний контроль. Підсумковий контроль. Презентації / доповіді. Усні відповіді / доповнення. Оцінювання виконання практичних завдань. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Внутрішньої медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”