Внутрішня медицина

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Внутрішня медицина
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
12 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
30
Результати навчання
ПРН 02. Збирати інформацію про загальний стан пацієнта... ПРН 03. Призначати та аналізувати додаткові... ПР.04. Встановлювати остаточний клінічний діагноз шляхом прийняття обґрунтованого рішення та логічного аналізу отриманих суб’єктивних і об’єктивних даних клінічного, додаткового обстеження, проведення диференційної діагностики, дотримуючись відповідних етичних і юридичних норм, під контролем лікаря-керівника в умовах лікувальної установи. ПР.07. Визначати необхідний режим праці та відпочинку при лікуванні хворих... ПР.08. Визначати необхідну дієту при лікуванні хворих на захворювання в умовах закладу охорони здоров’я, вдома у хворого та на етапах медичної евакуації, в т.ч. у польових умовах на підставі попереднього клінічного діагнозу...
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Медична біологія», «Медична та біологічна фізика», «Медична інформатика», «Медична хімія», «Біологічна та біоорганічна хімія», «Анатомія людини», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Фізіологія», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Безпека життєдіяльності; основи біоетики та біобезпеки», «Патоморфологія», «Патофізіологія», «Фармакологія», «Пропедевтика внутрішньої медицини». Вміння самостійно застосовувати знання з медичної біології, Медичної та біологічної фізики, медичної інформатики, медичної хімії, біологічної та біоорганічної хімії, анатомії людини, гістології, цитології та ембріології, фізіології, мікробіології, вірусології та імунології, безпеки життєдіяльності; основи біоетики та біобезпеки, патоморфології, патофізіології, фармакології, пропедевтики внутрішньої медицини для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
«Внутрішня медицина» охоплює вивчення етіологічних та патогенетичних факторів виникнення захворювань органів травлення, дихальної, серцевосудинної та сечовидільних систем; основи клінічного обстеження хворого, основні симптоми та синдроми при захворюваннях внутрішніх органів та їх оцінка, методичні основи фізикального обстеження хворого та семіологічна оцінка результатів обстеження хворого, клініко-діагностична інтерпретація показників найважливіших лабораторно-інструментальних досліджень в нормі та при даних захворюваннях; основні принципи лікування, прогнозу та профілактики. В ході вивчення демонструється практичне застосування методів діагностики та лікування, синдромів та симптомів у клініці внутрішніх хвороб. Дисципліна вивчається у два етапи – засвоєння основних методів фізикального, інструментального та лабораторного обстеження хворого, після чого студенти опановують основні симптоми та синдроми при захворюваннях внутрішніх органів та правила встановлення синдромного діагнозу.
Рекомендована та необхідна література
Внутрішні хвороби. У 2 т. Т. 1 / Л.В.Глушко, С.В.Федоров, І.М. Скрипник, М.М. Островський/ За ред. проф. Л.В.Глушка. – К.: ВСВ «Медицина», 2019. – 680 с. Внутрішні хвороби: Підручник, заснований на принципах доказової медицини 2018/19 / Керівник проекту Александра Кубєц, гол. ред. Адріана Яремчук-Кочмарик, Анатолій Свінцицький; пер. з польск. – Краків: Практична медицина, 2018. – 1632 с. Гастроентерологія. Підручник: У 2 Т. -Т.1 / за ред. проф Н.В Харченко., О.Я. Бабака. - Кіровоград: Поліум, 2016. – 488 с. Гастроентерологія. Підручник: У 2 Т. -Т.2 / за ред. проф Н.В Харченко., О.Я. Бабака. - Кіровоград: Поліум, 2017. – 432 с. Внутрішня медицина: порадник лікарю загальної практики. /за ред.. проф. А.С.Свінціцького – Медицина – 2014. – 1271с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота, консультації
Методи та критерії оцінювання
Проміжні контролі, оцінювання презентації / доповіді, оцінювання усних відповідей / доповнень, оцінювання виконання практичних завдань. Семестрове оцінювання (семестровий контроль) у формі іспиту.
Мова викладання
українська