Мікробіом людини
Освітня програма: Лабораторна діагностика (магістр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Мікробіом людини
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Застосовувати професійні знання; формулювати iдеї, концепції з метою використання в роботі академічного або професійного спрямування.
Володіти та застосовувати знання та уміння із загальноï та професійної підготовки при вирішенні спеціалізованих завдань.
Аргументувати висновки та виявляти зв'язки між сучасними концепціями в організації процесу управління на кожному етапі професійної діяльності.
Демонструвати поглиблення базових знань за допомогою самоосвiти, демонструвати уміння представити і оцінити власний досвід та аналізувати й застосовувати досвiл колег, демонструвати здатність обміну досвідом з іншими спеціалістами
Виявляти, узагальнювати та вирішувати проблеми. що виникають в процесі професійної діяльності та формувати почуття відповідальності за виконувану роботу.
Застосовувати правила біоетики та біобезпеки у своїй фаховій діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Санітарно-гігієнічні контроль та експертиза», «Клінічна оцінка лабораторних досліджень», «Система управління якістю лабораторних досліджень», «Вплив фармакологічних препаратів на лабораторні показники».
2. Вміння самостійно оцінювати характер взаємодії організму людини з мікробіомом в патології та нормі.
3. Володіння елементарними навичками роботи з науковою літературою, порівняльного та системного аналізу, екстраполяції отриманих даних для рішення конкретних науково практичних задач.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Мікробіом людини» є складовою програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр»> за освітньою програмою «Лабораторна діагностика. Навчальна дисципліна «Мікробіом людини» базується на знаннях про екологію людини. iнфекційних захворюваннях, характеристиці мікробіому в навколишньому середовищі, а також внутрішньо госпітальних інфекцій. В курсі основна увага приділяється взаємодії організму людини з мікробіомом в патології та нормі. У зв'язку з тим, що останні десятиріччя охарактеризувались стрімким розвитком молекулярно-генетичноï та імунологічної діагностики інфекційних захворювань, впровадженням біотехнологій в клінічну практику, що посприяло значному прогресу в діагностиці та лікуванні інфекцiнних захворювань, зросли діагностичнi можливості методів обстеження хворих, покращилась лабораторна діагностика, розробляються препарати на основі мікробних мас.
Рекомендована та необхідна література
Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія»: підручник для студ ВНЗ. Андріанова Т.В., Бобир В.В., Виноград В.О. [та ін.]; за ред В.П. Широбокова. Вінниця: «Нова книга», 2011. 951c.
Review of Medical Microbiology and Immunology, 12 edition/ Warren E. Levinson. McGraw-Hill Prof Med.-Tech., 2012. 688 p.
Jawetz. Melnick, & Adelberg's Medical Microbiology, 26th Edition, 2012, English. 880 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: модульні контрольні роботи, реферативні роботи за темами, усні відповіді та доповнення.
Підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юрій
Миколайович
Пенчук
Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”