Цитогенетичні та молекулярні методи діагностики

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Цитогенетичні та молекулярні методи діагностики
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР02. Визначати якісний та кількісний склад речовин та їх сумішей. Демонструвати використання знань про морфологічні зміни тканин і органів для діагностики патологічних станів, виявляти помилкові результати та вживати заходи щодо їх корекції.Р04. Розуміти фізичні та хімічні принципи фарбування та застосовувати відповідні методи у лабораторних дослідженнях.ПР07. Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики дитячих хвороб (норма / патологія). ПР08. Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики захворювань хірургічного профілю (норма / патологія). ПР10. Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики інфекційних хвороб (норма / патологія).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін "Цитологія та гістологія людини" "Загальна генетика", "Техніка лабораторних робіт", "Сучасні лабораторні дослідження", "Анатомія людини", "Цитологічні дослідження". Вміння самостійно застосовувати знання з цитології, гістології, біохімії, анатомії та ін. дисциплін для рішення конкретних науковопрактичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. Володіння базовими принципами лабораторних етодів досліджень та елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення сучасних проблем цитогенетики та молекулярної біології генерує у студентів цілісну уяву про формування знань та практичних навичок для подальшого вивчення студентами блоку дисциплін, що забезпечують природничо-наукову та професійно-практичну підготовку для засвоєння сучасних проблем та досягнень молекулярної медицини. Знання, засвоєні під час вивчення даної дисципліни, є необхідними медичними працівникам, оскільки вона дає можливість розуміти молекулярно-генетичне підґрунтя розвитку спадкових та мультифакторіальних захворювань, перспективи застосування досягнень молекулярної біології в практичній медицині.
Рекомендована та необхідна література
Медична генетика. Підручник для студентів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів ІІІ-ІV / Під редакцією Гречаніної О.Я., Богатирьової Р.В., Волосовця О.П.: К., 2010 – 535с. Georg F. Hoffmann, Johannes Zschocke. Vademecum Metabolicum, 2015. McKusick V.A. Mendelian inheritance in man. 10-th ed. v.l,2.Johris Hopkins Univ.Press. 2014. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/omim
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи, підготовка презентації / доповідь, поточні контрольні роботи / усні відповіді, захист лабораторних робіт. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Загальної та медичної генетики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”