Лабораторна служба. Оцінка аналітичних методів
Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Лабораторна служба. Оцінка аналітичних методів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Визначення лабораторної справи (служби) як навчальної дисципліни та її ролі в системі медичної допомоги; теоретичні та методичні основи лабораторної справи(служби); структуру і функції клініко-діагностичної лабораторії; види і структуру нормативних документів в системі охорони здоров’я; функціональні обов’язки фельдшера-лаборанта; основні підходи до менеджменту та маркетингу лабораторних послуг; методичні основи організації контролю якості роботи лабораторії; принципи та форми централізації клінічних лабораторних досліджень; причини та умови виникнення пре-аналітичних, аналітичних та пост-аналітичних похибок при проведенні лабораторних досліджень; біоетичні та соціально-психологичні аспекти праці у клініко-діагностичній лабораторії; основи біобезпеки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Основою для вивчення дисципліни «Лабораторна служба. Оцінка аналітичних методів» є обов'язкові курси навчання "Медична хімія", "Цитологія та гістологія", "Аналітична хімія", "Техніка лабораторних робіт", "Медична та біологічна фізика".
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Лабораторна служба. Оцінка аналітичних методів» є складовою підготовки фахівців освітнього рівня «бакалавр» за напрямом підготовки «Лабораторна діагностика» та «Дієтологія». Одним з важливих розділів становлення та розвитку сучасної медицини є достатня об'єктивність якості лабораторних досліджень, своєчасне забезпечення практичних лікарів необхідною сучасною лабораторною інформацією. Викладання навчальної дисципліни «Лабораторна служба. Оцінка аналітичних методів» забезпечить майбутнього лікаря-лаборанта знаннями стосовно організації роботи лабораторної служби та клініко-діагностичної лабораторії (КДЛ), а також проведення внутрішнього та зовнішнього контролю якості.
Рекомендована та необхідна література
Клінічна лабораторна діагностика (2 частина): Нормативне виробничо-практичне видання. – К.:МНІАЦ медичної статистики; МВЦ «Медінформ», 2004. – 520 с.
Бойко Т.І. Клінічні лабораторні дослідження: підручник (ВНЗ І—ІІІ р. а.) 2-ге вид., перероб. і доп. – ВСВ "Медицина", 2015. – 352 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль засвоєння практичних навичок, тестовий контроль, письмова відповідь на відкрити питання.
Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юлія
Миколаївна
Письменна
Кафедра Фундаментальної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Фундаментальної медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”