Клінічна мікробіологія

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Клінічна мікробіологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Визначати якісний та кількісний склад речовин та їх сумішей. Демонструвати використання знань про морфологічні зміни тканин і органів для діагностики патологічних станів, виявляти помилкові результати та вживати заходи щодо їх корекції. Розуміти фізичні та хімічні принципи фарбування та застосовувати відповідні методи у лабораторних дослідженнях. Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики інфекційних хвороб (норма / патологія). Виконувати мікробіологічні, вірусологічні та імунологічні дослідження для виявлення етіологічних чинників хвороб.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішно опанувати науково-теоретичний та практичний матеріал комплексу навчальних дисциплін освітнього рівня «Бакалавр». Знати теоретичні основи мікробіології, генетики, біохімї, молекулярної біології та базові методи біологічних досліджень. Вміти працювати з інформаційними базами даних зокрема науковометодичною літературою. Вміти застосовувати лабораторне обладнання в наукових дослідженнях. Володіти методами аналітичної оцінки результатів біологічних досліджень для вирішення конкретної науково-практичної задачі.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Клінічна мікробіологія» є складовою освітньої програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «бакалавр». Це базова дисципліна, що висвітлює закономірності поширення збудників, фактори патогенності, антигенну структуру, патогенез, формування імунітету. Вона ознайомлює студентів із сучасними методами ідентифікації, детекції та діагностики збудників та надає можливість оволодіти засадами планування та проведення досліджень для вирішення певних прикладних завдань, статистичного обробітку даних та інтерпретації результатів.
Рекомендована та необхідна література
Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія: підручник для студ. вищ. мед. навч. заклад. / За редакцією В.П. Широбокова/ Видання 2-е. - Вінниця: Нова Книга. 2011. – 952 с. Практична мікробіологія: Посібник/ С.І. Климнюк та ін.; Тернопіль: Укрмедкнига, 2004. 440 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульнаконтрольні роботи, звіт з лабораторних робіт, реферат / презентації. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Мікробіології та імунології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”