Біохімія рослин

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біохімія рослин
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР05. Володіти на операційному рівні методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, культивування декоративних рослин та рослинних садово-паркових угруповань, підтримання їх декоративності, стійкості і стабільності в умовах комплексної зеленої зони міста. ПР16. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про збереження біологічного різноманіття для збільшення продуктивності, підвищення стійкості та екологічної пластичності штучних фітоценозів та природних екосистем в сучасних урболандшафтах за глобальних змін клімату.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу хімії середньої освіти. 2. Вміти застосовувати теоретичні знання при виконанні лабораторних робіт та працювати з навчальною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи в хімічній лабораторії.
Зміст навчальної дисципліни
Основними завданнями вивчення обов’язкової дисципліни «Біохімія рослин» є сформувати уявлення про особливості будови та функціонування різних класів біохімічних сполук рослинного організму; розвивати розуміння біохімічної адаптації рослин до несприятливих факторів середовища; розкрити можливості практичного використання речовин вторинного метаболізму рослин в лісовому та садово-парковому господарстві, рекреаційному лісівництві та садоводстві; сприяти розвитку аналітичного мислення студентів щодо питань раціонального використання рослинних природних ресурсів у садово-парковому господарстві, озелененні та декоративному рослинництві.
Рекомендована та необхідна література
1. Бацманова Л.М., Таран Н.Ю., Косик О.І., Заіменко Н.В. Біогенні леткі органічні речовини лісів та їхній вплив на клімат // Український Ботанічний журнал, 2023, 80 (3): 267 – 282. 2. Біохімія рослин / М. М. Сирий, М. М. Кулєшов, Н. М. Гаджиєва. Харків : Харківський нац. аграр. ун.- т. ім. В.В. Докучаєва, 2006. 3. Кобилецька М. С., Терек О. І. Біохімія рослин. Львів : Вид.-во Львівського нац. ун-ту, 2017. – 270 с. 4. Красільнікова Л.О. Біохімія рослин / Красільнікова Л.О., Авксентьєва О.О., Жмурко В.В. - Харків: «Колорит», 2007. - 191 с. 5. Ліпіди рослин / Таран Н.Ю., Косик О.І., Оканенко О.А., Бацманова Л.М. – К.: Ленвіт, 2006. – 104 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
-Семестрове оцінювання: 1. Презентація за рефератом з теми 1 2. Контрольна робота з теми 1 3. Захист лабораторних робіт з теми 1 4. Опитування з теми 1 5. Презентація за рефератом з теми 2 6. Контрольна робота з теми 2 7. Захист лабораторних робіт з теми 6. Опитування з теми 2 - Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”