Українська та зарубіжна культура

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР1. Аналізувати основні етапи та закономірності історичного розвитку для формування громадянської позиції, національної гідності та патріотизму. ПР2. Прагнути до самоорганізації та самоосвіти
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу передбачає знання теоретичних основ історії цивілізацій та культур, основ культурологічного аналізу, початкове володіння аналітичними та компаративістськими навичками, що вони отримали протягом навчання в загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів. 2. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурологічних подій та явищ. Вміти обробляти та аналізувати культурологічні, філософські та історичні тексти, працювати з фаховою літературою та першоджерелами. 3. Необхідно володіти початковими навичками проектної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом дисципліни виступає теорія та функції культури, історія розвитку культурних систем та цивілізаційно-культурних утворень в світовому та вітчизняному контексті; ціннісно-смислові та знаково-комунікативні механізми, що регулюють культурну практику взаємодії людей у спільноті на кожному конкретно-історичному етапі. Вивчення дисципліни приводить до формування концептуальних знань з культурології в аспекті опису, інтерпретації, аналізу культури; вивчається сучасна культурфілософська думка, історікофілософські методи в дослідженні явищ культури, інтелектуальної та художньої традиції; основні форми сучасних художньо-естетичних та інших соціокультурних практик. Логіка наукового пізнання кваліфікує культуру як висхідний пункт та результат розвитку людства, дисципліна “Українська та зарубіжна культура” є основою вивчення та розвитку гуманітаристики загалом, чи не єдиною можливістю побудувати життя за рахунок минулих поколінь. Саме ця дисципліна є основною у формуванні загальнокультурних компетенцій, національної свідомості та гідності студентів, критичного та креативного мислення.
Рекомендована та необхідна література
1. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. А.Є. Конверського. Харків: Фоліо, 2013. – 863 с. 2. Попович М.В. Нарис з історії культури України. – К.: «АртЕк», 1998 . – 728 с. 3. Культурологія: українська та зарубіжна культура Навч. посіб. / М.М. Закович, І.А. Зязюн, О.М. Семашко та ін. За ред. М.М. Заковича – К., 2004. - 567 с. 4. Історія української культури. У 5 томах. – К.: Наукова думка,2000- 2009. 5. Історія світової культури. Навчальний посібник / Кер. авт. кол. Левчук Л. – К., 2010. 6. Феномен української культури: методологічні засади осмислення. – К.: Фенікс, 1996. – 477 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота, творча робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.10), що складає 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.6); (комунікація 3.1-3.4); (автономність та відповідальність 4.1-4.3), що складає 60% загальної оцінки. Критерії оцінювання: 1. Усна відповідь 2. Доповнення / дискусія 3. Реферування/Конспект першоджерел 4. Створення та захист проектів 5. Підсумкова контрольна робота: Підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ганна Петрівна Бежнар
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет