Інноваційні напрямки в зоології

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Інноваційні напрямки в зоології
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Розуміти соціальні та економічні наслідки впровадження новітніх розробок у галузі біології у професійній діяльності. ПР03. Планувати, виконувати, аналізувати дані і презентувати результати експериментальних досліджень в галузі біології. ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР20. Аргументувати вибір методів, алгоритмів планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторних досліджень, у т.ч. математичних методів та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати особливості морфо-біологічної організації різних груп тварин. 2. Вміти планувати та здійснювати науково-практичні дослідження у галузі зоології. 3. Володіти елементарними навичками користування спеціалізованими комп’ютерними програмами для представлення даних в текстовому форматі, пошуку й аналізу інформації у спеціалізованих фахових журналах та мережі Інтернет.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом навчальної дисципліни «Іноваційні напрямки в зоології» є методологічні основи сучасної зоології. У цій дисципліні студенти мають можливість ознайомитися з різноманіттям сучасних методів і підходів, які застосовують у зоологічних дослідженнях, а також оволодіти навичками роботи з відповідними технічними засобами та інформаційними технологіями. У результаті вивчення цієї дисципліни студенти будуть знати, як вивчати якісні і кількісні показники угруповань тварин в природі та умовах лабораторії, а також дізнаються про базові принципи організації сучасної зоологічної лабораторії. У разі успішного опанування дисципліни студенти вмітимуть: планувати дослідження з урахуванням найсучасніших методичних підходів; обрати та застосувати адекватний метод для вирішення певної наукової задачі у галузі зоології, екології та систематики тварин; здійснити конкретне наукове дослідження, використовуючи новітні методи та підходи.
Рекомендована та необхідна література
1. Геоінформаційні системи в екології: Електронний навчальний посібник / Під ред. Є.М. Крижановського. - Вінниця : ВНТУ, 2014. -192 с. 2. Геоінформаційні системи в екології: Методичні рекомендації / Упорядник Ю. В. Проценко. - К.: Геопринт, 2018. – 130 с. 3. Геоінформаційні технології в екології: Навчальний посібник / Пітак І.В., Негадайлов А.А., МасікевичЮ.Г., Пляцук Л.Д., Шапорев В.П., Моісеєв В.Ф. – Суми, 2012. 4. ГІС в екологічних дослідженнях та природоохоронній справі: Навч. посіб. / Ю. М. Андрейчук. Т. С. Ямелинець. — Львів : "Простір-М"', 2015. — 284 с. 5. Дистанційне зондування з основами фотограмметрії: Навчальний посібник / В. В. Білоус, С. П. Боднар, Т. М. Курач, А. М. Молочко, Г. О. Патиченко, І. О. П'щлісецька; упоряд. Т. М. Курач. - К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2011. - 367 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота 1 (дистанційно): РН 1.1-2.2, 3.2 – 20 балів/10 балів 2. Контрольна робота 2 (дистанційно): РН 1.1-2.2, 3.2 – 20 балів/10 балів 3. Захист творчих завдань: РН 1.1-3.3 – 60 балів/30 балів Підсумкове оцінювання (у формі заліку)
Мова викладання
Українська