Гепатологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Гепатологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР09. Дотримуватися положень біологічної етики, правил біологічної безпеки і біологічного захисту у процесі навчання та професійній діяльності. ПР25. Вирішувати конкретні прикладні задачі біології відповідними методами. ПР29.11. Розробляти рекомендації з оптимізації функціонального стану людини.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Біохімія», «Загальна цитологія», «Гістологія», «Анатомія та фізіологія людини і тварин», «Фізіологія харчування і травлення». 2. Вміти самостійно застосовувати знання з цитології, біохімії, гістології, фізіології та анатомії та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти навичками конспектування, систематизації та засвоєння інформації.
Зміст навчальної дисципліни
В ході вивчення курсу розглядаються механізми функціонування та регуляції функцій органів гепато-біліарної системи відповідно до видової специфічності та при патології значення печінки та гепато-біліарної системи у підтриманні динамічної постійності внутрішнього середовища в організмі людини і тварин у нормі та при патології. Знання, отримані з дисципліни «Гепатологія», можуть застосовуватись як у дослідженнях фізіологічних наук (фізіологія кровообігу, основи патологічної фізіології, фізіологія онтогенезу, фізіологія регіонального кровообігу, фізіологія харчування і травлення та ін.), так і в інших науках (фармакологія, біохімія та ін.).
Рекомендована та необхідна література
1. Мельничук Д.О., Томчук В.А., Янчук П.І., Грищенко В.А., Решетнік Є.М., Синельник Т.Б., Цапенко П.К., Картіфузова Ж.В., Говоруха Т.М., Макарчук М.Ю., Весельський С.П. Методи дослідження функціонального стану печінки та біліарної системи. Навчальний посібник. – К.: НУБіП України. – 2015. – 415 с. 2. Мардар Г.І., Хлус Л.М., Хлус К.М. Анатомія, гістофізіологія та методи дослідження функцій печінки: Навчальний посібник. – Чернівці: Вид-во ЧДУ. – 1998. – 76с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1(дистанційно) – РН 1.1, 1.2, 2.1,– 20 балів/10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3, 2.2, 2.3, 2.4– 30 балів/15 балів 3. Реферат РН 3.1 –10 балів/ 5 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фізіології людини і тварин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”