Аналітична генетика

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Аналітична генетика
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР06. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, екології, математики у процесі навчання та забезпечення професійної діяльності. ПР07. Володіти прийомами самоосвіти і самовдосконалення. Уміти проектувати траєкторію професійного росту й особистого розвитку, застосовуючи набуті знання. ПР08. Знати та розуміти сновні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР13. Знати механізми збереження, реалізації та передачі генетичної інформації та їхнє значення в еволюційних процесах. ПР20. Аргументувати вибір методів, алгоритмів планування та проведення польових, лабораторних, клініколабораторних досліджень, у т.ч. математичних методів та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Загальна генетика", "Біофізика", "Молекулярна біологія", "Генетичний аналіз" . 2. Знання теоретичних основ генетики, математики, та методів генетичного аналізу. 3. Вміння самостійно застосовувати знання з генетики та інших дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науковою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна покликана узагальнити уявлення студента про основні підходи генетичного аналізу та статистики, а також надати можливість студенту оволодіти навичками планування та проведення експериментальних для вирішення конкретної науково-практичної задачі, статистичної обробки отриманих даних та інтерпретації результатів експерименту (як отриманих власноручно, так і наданих науковими лабораторіями і/або опублікованих в науковій літературі).
Рекомендована та необхідна література
1. Теорія ймовірностей. Практикум [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» / КПІ ім. Ігоря Сікорського ; уклад. Л. Д. Ярощук. – Електронні текстові дані (1 файл: 1,5 Мбайт). – Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. – 87 с. 2. Безруков В.Ф. Менделівські маркери гальтонівських ознак: аналіз mad-моделі В кн.: Генетика і селекція в Україні на межі тисячоліть у 4-х томах., 2000 3. Visscher P et al Five Years of GWAS Discovery //The American Journal of Human Genetics, 2012 Vol 90, Iss 1, p. 7-24, 13
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, cамостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1(перша проводиться дистанційно): РН 1.1 – 2.2– 25 балів/12.5 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.1 – 2.2– 25 балів/12.5 балів 3. Розв’язок дослідницьких задач, оцінювання доповідей, презентацій: РН 1.1 – 3.1 – 40 балів/20 балів 4. Оцінювання усних та письмових відповідей: РН 1.1 – 3.1 – 10 балів/5 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Загальної та медичної генетики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”