Іноземна мова (англійська)

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Іноземна мова (англійська)
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПР02. Застосовувати сучасні інформаційні технології, програмні засоби та ресурси Інтернету для інформаційного забезпечення професійної діяльності. ПР04. Спілкуватися усно і письмово з професійних питань з використанням наукових термінів, прийнятих у фаховому середовищі, державною та іноземною мовами. ПР07. Володіти прийомами самоосвіти і самовдосконалення. Уміти проектувати траєкторію професійного росту й особистого розвитку, застосовуючи набуті знання. ПР22. Поєднувати навички самостійної та командної роботи задля отримання результату з акцентом на доброчесність, професійну сумлінність та відповідальність за прийняття рішень.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Програма виходить з того, що навчання англійської мови у ЗВО починається з мінімально достатнього рубіжного рівня В1 згідно CEFR і завершується підсумковим усно-письмовим іспитом, зорієнтованим у своїх вимогах на рівень незалежного користувача (B1+/Strong Threshold) по закінченні 4 семестру.
Зміст навчальної дисципліни
Реалізація мети дисципліни «Іноземна мова (англійська)» є результатом комплексної взаємодії чотирьох компонентів: 1) англомовна комунікативна компетентність передбачає розвиток навичок і вмінь в основних видах мовленнєвої діяльності, що охоплюють рецепцію, продукцію, інтеракцію та медіацію як у письмовій, так і в усній формах; 2) соціокультурна компетентність стосується вмінь застосування сукупності соціолінгвістичних, країнознавчих і міжкультурних знань для досягнення порозуміння між представниками різних соціумів; 3) прагматична компетентність пов’язана з функціональним вживанням лінгвістичних засобів; 4) професійно орієнтована комунікативна компетентність – це вміння використовувати наявні у студентів фахові навички і знання для розв’язання загальних професійних завдань англійською мовою.
Рекомендована та необхідна література
1. Briano P. A Matter of Life 3.0. English for Chemistry, Biology and Biotechnology. – Torino: Edisco, 2018. – 285 p. 2. Evans V., Dooley J. Grammarway 3. – Express Publishing, 2004. – 272 p. 3. Murphy R. English Grammar in Use. – Cambridge: Cambridge University Press, 2012. – 380 p. 4. Лутковська Н.М., Козачук С.М. «Посібник з професійно орієнтованого курсу англійської мови». – К.: Талком, 2021. – 174 с. 5. Яременко Ю.А. Англійська мова для екологів: Посібник для студентів ННЦ «Інститут біології та медицини». – К.: Навчальний картографічний комплекс ВІ КНУ, 2021. – 144 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання 1. Модульні контрольні роботи (одна дистанційно): РН 1.2, 1.3, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 3.2 – 10/5 балів. 2.Тести поточного контролю(дистанційно):: РН 1.2, 1.3, 2.1, 2.2– 3/1 бал. 3. Фонетичні, граматичні,лексичні вправи: РН 1.1, 1.2 – 2/1 бал. 4. Вправи на орфографію та пунктуацію, вправи для формування соціокультурної компетентності: РН 1.3, 1.4 – 2/1 бал. 5. Вправи для навчання рецепції, продукції, інтеракції та медіації в усній і письмовій формах: РН 3.1 – 13/6.5 балів. Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
англійською