Анатомія та фізіологія рослин

Освітня програма: Біотехнологія (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Анатомія та фізіологія рослин
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Вміти розраховувати склад поживних середовищ, визначати особливості їх приготування та стерилізації, здійснювати контроль якості сировини та готової продукції на основі знань про фізико-хімічні властивості органічних та неорганічних речовин. ПР07. Вміти застосовувати знання складу та структури клітин різних біологічних агентів для визначення оптимальних умов культивування та потенціалу використання досліджуваних клітин у біотехнології. ПР09. Вміти складати базові поживні середовища для вирощування різних біологічних агентів. Оцінювати особливості росту біологічних агентів на середовищах різного складу. ПР10. Вміти проводити експериментальні дослідження з метою визначення впливу фізико-хімічних та біологічних факторів зовнішнього середовища на життєдіяльність клітин живих організмів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Біологія клітини», «Основи екології». 2. Вміти самостійно застосовувати знання із біологічних дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та біотехнологічній лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Анатомія та фізіологія рослин» висвітлює питання внутрішньої будови рослин, клітин, тканин і вегетативних органів (стебел, коренів і листя), їх закономірності, зв'язок внутрішніх структур з їх функціями, формування елементів внутрішньої будови в онтогенезі і в процесі еволюції рослин, вплив на них факторів зовнішнього середовища, а також інтеграції фізіологічних функцій на рівні цілісного рослинного організму. Як інтегративні науки анатомія та фізіологія рослин використовують чисельні класичні та найсучасніші науково-методичні підходи до пізнання основ життєдіяльності рослинного організму.
Рекомендована та необхідна література
1. Макрушин М. М., Макрушина Є. М., Петерсон Н.В., Мельников М. М. Фізіологія рослин. /. Підручник. – Вінниця: Нова Книга, 2006. – 416 2. Мусієнко М.М. Фізіологія рослин: Підручник. К.: Либідь, 2005. 3. Панюта, О., Ольхович. О. Анатомія рослин. – К. : Рада,. 2009. – 272 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
https://biomed.knu.ua/images/stories/Napryamy_pidgotovky/Biotechnologiya/Navchalny_discipliny/Bacalavr/2023/Anatomija_ta_fisiologija_roslyn_compressed.pdf
Методи та критерії оцінювання
- поточне оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1, 1.2, 1.5 – 20 балів/10 балів. 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.3, 1.4, 1.5 – 20 балів/10 балів. 3. Звіт з лабораторних робіт: РН 1.1, 2.1, 2.2, 2.3 – 40 балів / 20 балів. 4. Презентація/реферат: РН 3.1 – 20 балів/ 10 балів. - семестрове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біохімії
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”