Біофізика складних систем

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біофізика складних систем
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Планувати, виконувати, аналізувати дані і презентувати результати експериментальних досліджень в галузі біології. ПР05. Демонструвати навички оцінювання непередбачуваних біологічних проблем і обдуманого вибору шляхів їх вирішення ПР06. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, екології, математики у процесі навчання та забезпечення професійної діяльності. ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР11. Розуміти структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні. організації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Фізика», «Хімія», «Хімія біоорганічна», «Біофізика», «Молекулярна біологія», «Біохімія», «Фізіологія людини і тварин». 2. Вміти самостійно узагальнювати та систематизувати одержані знання. 3. Володіти загальними уявленнями про складність і системність організації живих систем.
Зміст навчальної дисципліни
Біофізика складних систем є однією з найважливіших дисциплін в системі підготовки висококваліфікованих фахівців-біологів, спираючись на концепцію цілісності, вивчає різноманітні макроскопічні системи, що складаються з безлічі елементів, кооперативна і динамічна поведінка яких призводить до виникнення нових структур, формування складних функцій і поведінки в мінливому середовищі. В основі дисципліни лежить системний підхід, тобто стиль наукового мислення, орієнтований на інтеграцію наукових знань і поєднання вивчення проблеми на молекулярному, клітинному, організмовому і популяційному pівнях.
Рекомендована та необхідна література
1. Костюк П.Г., Зима В.Л., Магура І.С., Мірошниченко М.С., Шуба М.Ф. Біофізика. – К., Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2008. – 568 с. 2. Основи теорії систем і системного аналізу: Навч. посібник /К.О. Сорока. – ХНАМГ:, 2004. – 291 с. 3. Теорія систем і системний аналіз : конспект лекцій / укладач С. В. Соколов. – Суми : Сумський державний університет, 2020. – 171 с. 4. Наконечна Т.В. Теорія синергетичних систем. – ДНУ, 2021. – 122 с. 5. Молекулярна біологія : підручник / А.В. Сиволоб. - К. : Видавничо-поліграфічний центр Київський університетî, 2008. 384 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція. Самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання / контроль: 1. Модульна контрольна робота 1 за розділом 1 – РН 1.1, 1.2, 2.1,3.1. – 30 балів/ 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 за розділом 2 – РН 1.3, 1.4. 2.1,3.1. – 30 балів/ 15 балів - підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біофізики та медичної інформатики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”