Медичні матеріали і технології 3 семестр

Освітня програма: Біомедична фізика, інженерія та інформатика

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Медичні матеріали і технології 3 семестр
Код дисципліни
ВБ.1.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати: хімічний зв'язок та будову молекул, хімічні властивості біогенних елементів та їх роль в життєдіяльності організму, комплексні сполуки та їх застосування в медицині, окисно-відновні реакції, розчини та їх роль в біохімічних процесах, термодинамічні та кінетичні закономірності перебігу процесів біологічних системах, направленість процесів, електрокінетичні явища.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: основні закони, рівняння та співвідношення атомної фізики, квантової механіки, статистичної фізики, молекулярної фізики, медичної фізики, біологічної фізики, біологічної хімії та фізіології на рівні випускника бакалаврата Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Студент повинен вміти: здійснювати постановку фізичних, фізико-хімічних задач та біохімічних задач, ідентифікувати практично доцільні підходи до їхнього вирішення та використовувати необхідні в кожному конкретному випадку математичні методи на рівні бакалаврата Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна “Медичні матеріали та технології” складається із двох змістовних модулів №1 «Фізико-хімія біогенних елементів» та №2 «Біофізична хімія». В першому з них вивчаються хімічні властивості біогенних елементів та їх роль в життєдіяльності організму, комплексні сполуки та їх застосування в медицині, окисно-відновні реакції, в другому - термодинамічні та кінетичні закономірності перебігу процесів біологічних системах, направленість процесів, електрокінетичні явища.
Рекомендована та необхідна література
1. Kalibabchuk V.O., Halynska V.I., Hryshchenko L.I., Hozhdzynskyi S.M., Ovsiannikova T.O., Samarskyi V.F. Medical chemistry. - Kyiv: AUS Medicine Publishing, 2016. - 224 p. 2. Ангельскі С., Якубовскі З., Домінчак М. Клінічна біохімія. - Сопот.: Персей, 2000. - 451 с. 3. Голуб А.М., Скопенко В.В. Основи координаційної хімії. - К. : Вища шк. Головне видавництво, 1997. - 304 с. 4. Nath R.K. A textbook of Medical Biochemistry. India: New Age Internationals, 1996. - 630 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лабораторних робіт 30 годин
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має два змістовні модулі, кожний з яких оцінюється по 30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма заліку – письмово-усна. Залік складається з 2 питань (по 15 балів) та задачі, яка оцінюється до 10 балів. Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за залік не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем