Новітні методи цифрової обробки сигналів

Освітня програма: Комп’ютерні системи та мережі

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Новітні методи цифрової обробки сигналів
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Студент повинен знати: Математичні основи, фундаментальні принципи та методи сучасної цифрової обробки сигналів, які вони зможуть використовувати для розв’язання інженерних задач, насамперед при аналізи експериментальних даних та при розробці систем обробки радіосигналів та мультимедійної інформації. Студент повинен вміти: Використовувати вейвлетне перетворення для розв’язання практичних задач, розв’язувати некоректні задачі з використанням готових бібліотек, проектувати адаптивні фільтри для пригнічення шумових завад та розробляти відповідне програмне забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До вивчення дисципліни “Новітні методи цифрової обробки сигналів” студентам потрібно засвоїти основи математичного аналізу і лінійної алгебри, викладені в бакалавраті в курсі “Вища математика”, основні поняття фізики та електротехніки, викладені їм в курсі “Загальна фізика” та «Теорія електричних та магнітних кіл» та фундаментальні поняття цифрової обробки сигналів, які викладені в курсі «Цифрова обробки сигналів».
Зміст навчальної дисципліни
«Новітні методи цифрової обробки сигналів» включає основні відомості з теорії та методів розв’язання некоректних задач, побудови адаптивних фільтрів та застосувань вейвлетного перетворення для обробки даних. Окрім цього, студенти знайомляться з основними підходами до апаратної реалізації цифрових фільтрів та з проблемами, які виникають при цьому. Основні поняття, що вивчаються в рамках даної дисципліни, ілюструються прикладами їх застосування у реальних системах обробки експериментальних даних.
Рекомендована та необхідна література
1. О.В.Барабанов. Основи цифрової обробки сигналів. Навчальний посібник, видавнича лабораторія ФРЕКС КНУ імені Т.Шевченка. – 2013. - 120 с. 2. Steven W. Smith, Ph.D. The Scientist and Engineer's Guide to Digital Signal Processing. - 1045p. 3. Richard G. Lyons. Understanding Digital Signal Processing. - 612 p. 4. A.V.Oppenheim and R.W.Schafer. Discrete-Time Signal Processing // Prentice-Hall, 3Ed. - 890 p. 5. William D. Stanley. Digital Signal Processing. 6. J.G.Proakis and D.G.Manolakis. Digital Signal Processing: Principles, Algorithms and Applications. - 945 p. 7. Rabiner, Lawrence R. Multirate Digital Signal Processing // Prentice-Hall Series in Signal Processing. - 1983.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
-Семестрове оцінювання. За матеріалами кожного з двох змістовних модулів проводиться модульна контрольна робота, за виконання кожної роботи можна отримати від 0 до 30 балів. -Підсумкове оцінювання. Наприкінці семестру проводиться письмовий екзамен; обов’язковим для допуску до екзамену є написання модульних контрольних робіт з сумарною кількістю балів не менше 30 балів; екзаменаційний білет складається з 2 питань та двох задач, відповідь на кожне питання та розв’язання кожної задачі оцінюються від 0 до 10 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за вивчення дисципліни є отримання сумарної оцінки за контрольні та екзамен не менше ніж у 60 балів, оцінка за екзамен не може бути меншою за 20 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем