Практика з дослідження сигналів і процесів у радіотехніці та розрахунку їх параметрів (5 семестр)

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Практика з дослідження сигналів і процесів у радіотехніці та розрахунку їх параметрів (5 семестр)
Код дисципліни
ВБ 1.13
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Результатом навчання є набуття студентами професійних компетентностей для подальшого використання їх у реальних умовах праці; поглиблення та закріплення теоретичних знань у галузі сигналів і процесів у радіотехніці; опанування студентами сучасних методів розрахунку та аналізу радіоелектронних схем; виховання у студентів потреби й навичок постійно поповнювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Практика з дослідження сигналів і процесів у радіотехніці та розрахунку їх параметрів передбачає попереднє опанування студентом курсу «Сигнали і процеси в радіотехніці», а також навчальних дисциплін «Вища математика», «Загальна фізика», «Програмування», «Матеріали сучасної електроніки», «Основи теорії кіл».
Зміст навчальної дисципліни
Під час практики студент повинен опанувати систему умінь і набути навички щодо вирішення типових завдань дослідження сигналів і процесів у радіотехніці та розрахунку їхніх елементів і параметрів. Для досягнення цієї мети ставляться та вирішуються такі задачі: 1) ознайомлення студентів з методами аналітичного розрахунку елементів та параметрів основних радіоелектронних схем; 2) ознайомлення студентів з методами комп’ютерного моделювання основних радіоелектронних схем, в тому числі за допомогою спеціалізованих програмних пакетів; 3) здобуття практичних навичок з лабораторного дослідження таких схем; 4) ознайомлення зрізними типами сучасної радіовимірювальної апаратури.
Рекомендована та необхідна література
1) О.М. Нікітчин, С.М. Левитський. Сигнали і процеси в радіотехніці. К., Логос, 2014. 2) Ю.І. Волощук. Сигнали та процеси у радіотехніці: Підручник для студентів вищих навчальних закладів, том 1-2. - Харків: «Компанія СМІТ», 2003. 3) С.М. Левитський. Основи радіоелектроніки (підручник). К., ВПЦ «Київський університет», 2007. 4) С.М. Левитський. Теорія радіотехнічних кіл. К., 2012. 5) І.О. Анісімов. Коливання та хвилі. К., ВПЦ «Київський університет», 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практика з дослідження сигналів і процесів у радіотехніці та розрахунку їх параметрів передбачає виконання поставленого завдання під наглядом керівника практики, аналіз результатів, написання та захист звіту.
Методи та критерії оцінювання
Практика оцінюється за 100 - бальною шкалою, шляхом захисту письмового звіту (пояснювальної записки) із врахуванням оцінки наукового керівника.
Мова викладання
Українська